به پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان خوش آمديد            اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا
<a href="2535/اعزام-متمرکز-22-زوج-دانشجوی-دانشگاه-به-سفر-مشهد-مقدس/">اعزام متمرکز 22 زوج دانشجوی دانشگاه به سفر مشهد مقدس</a><a href="2534/ثبت-نام-ترم-زمستان-حوزه-علوم-اسلامی-دانشگاه--کاشان-اغاز-شد./">ثبت نام ترم زمستان حوزه علوم اسلامی دانشگاه  کاشان اغاز شد.</a><a href="2533/حجت-الاسلام-و-المسلمین-خسروی\"22بهمن،-سرآغاز-حکومت-الله-بر-روی-زمین-است\"./">حجت الاسلام و المسلمین خسروی"22بهمن، سرآغاز حکومت الله بر روی زمین است".</a><a href="2530/هدیه-ای-از-جنس-طلای-رضوی/">هدیه ای از جنس طلای رضوی</a>

دیدار كارگزاران حج با رهبر معظم انقلاب(13-7-90)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندركاران حج امسال، حج را فرصتی بسیار گرانبها و ارزشمند برای ارتباط با امت اسلامی و بهره‌مندی معنوی خواندند و با اشاره به تلاش دشمنان برای اختلاف‌افكنی و مقابله با موج بیداری اسلامی در مراسم حج ، تنها راه غلبه بر این توطئه را نزدیك‌تر شدن دل‌ها و تقویت همدلی دانستند، ایشان همچنین در ادامه با اشاره به فساد بانكی اخیر در كشور، علت وقوع این سوء استفاده را عمل نكردن مسئولان به توصیه‌های مؤكد چند سال پیش رهبری در خصوص مقابله با فساد اقتصادی توصیف و تأكید كردندمسئولان قضایی ضمن پیگیری قوی، دقیق و عاقلانه قضیه و اطلاع‌رسانی مناسب به مردم، باید دست‌های خائن را قطع كنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حج را یكی از رموز اساسی اسلام و میهمانی بزرگ الهی در مركز عظمت و قدرت و جمال و كرَم توصیف كردند و افزودند: باید در بُعد عمومی و بین‌المللی حج، همدلی و تقویت پیوندهای اسلامی بدون در نظر گرفتن ملیت‌ها، قومیت‌ها و مذهب‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد و از این فرصت برای نزدیك‌تر شدن دل‌ها استفاده شود.
ایشان یكی از ویژگی‌های بارز حج امسال را، بیداری اسلامی در منطقه بویژه مصر، تونس، یمن و بحرین دانستند و تأكید كردند: با توجه به این رویداد مهم، امسال توطئه ایجاد اختلاف و بدبینی و تحریك احساسات میان امت اسلامی، برجسته‌تر خواهد بود و تنها راه غلبه بر این توطئه نزدیك‌تر شدن دل‌ها و تقویت همدلی است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه مسلمانان یك تن واحد هستند، افزودند: حجاج ایرانی باید با چنین نگاه عمومی و جهانی در حج حضور یابند و تجربیات سی ساله خود در مبارزه با استكبار و معاندین را در اختیار ملت‌های تازه انقلاب كرده، قرار دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رفتار خوب و همراه با ادب و احترام را از دیگر نكات ضروری برای حجاج ایرانی برشمردند و خاطرنشان كردند: حج فرصتی گرانبها برای پاكیزه شدن از آلودگی‌های دنیا و مجموعه‌ای از فرائض است كه باید ضمن قدر دانستن این مراسم عظیم و كم‌نظیر، در حفظ ذخایر معنوی بدست آمده آن هم همت كرد.
ایشان زائران بیت‌الله‌الحرام را به آماده‌سازی درونی خود، قبل از سفر حج و آماده شدن برای این میهمانی الهی توصیه كردند و افزودند: حاجی ایرانی باید با رفتار خود در حج، ملت، كشور و نظام جمهوری اسلامی ایران را در چشم دنیا سربلند كند.
رهبر انقلاب اسلامی حجاج را به پرهیز از رفتارهای سبك توصیه و خاطرنشان كردند: یكی از این رفتارهای سبك، عطش بازارگردی است كه علاوه بر اینكه ارز كشور را برای خرید كالاهای بی‌كیفیت به هدر می‌دهد، فرصت ارزشمند عبادت و بهره‌مندی معنوی را نیز از بین می‌برد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید بر این كه خرید سوغات باید در حد ضرورت باشد، خاطرنشان كردند: برخی افراد در اقدامی پسندیده سوغات خود را قبل از سفر حج، از بازار داخل و كالاهای خوب و با كیفیت ایرانی تهیه می‌كنند تا بتوانند در ایام حج بیشترین بهره‌مندی معنوی را از این فرصت كم نظیر داشته باشند.
ایشان در پایان این بحث افزودند: معارف دینی، قرآن، سنت و اهل بیت، سرمایه‌های معنوی ما هستند كه اگر از آنها استفاده شود، زمینه پیشرفت و سعادت بوجود می‌آید و اگر انسان خود را از این سرمایه‌ها محروم كند، قطعاً ضرر خواهد كرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه با اشاره به توصیه‌های مؤكد خود به مسئولان، در سال‌های گذشته بویژه در فرمان ده سال قبل برای مبارزه با فساد اقتصادی خاطرنشان كردند:اگر چه مسئولان از مقابله با فساد اقتصادی استقبال كردند اما اگر به این توصیه‌ها عمل می‌شد، هیچگاه دچار چنین حوادثی همچون فساد بانكی اخیر نمی‌شدیم.
ایشان افزودند: وقوع چنین مسائلی، ذهن و دل مردم را مشغول، و دل بسیاری را نیز می‌شكند و آیا این سزاوار است كه بخاطر عمل نكردن مسئولان، مردم به سبب این حوادث ناراحت شوند و حتی برخی امید خود را از دست بدهند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: از همان سال‌های قبل بارها گفته شد كه نباید بگذاریم فساد ریشه‌دار شود زیرا با گذشت زمان، ریشه‌كنی آن بسیار مشكل می‌شود و سرمایه‌گذار پاكدامن و صادق را نیز مأیوس می‌كند، اما متأسفانه عمل نشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اطمینان‌بخشی به مردم در خصوص عزم سه قوه برای مقابله با این حادثه و پیشگیری از حوادث مشابه، افزودند: البته عده ای می‌خواهند از این ماجرا برای زیر سؤال بردن مسوولان استفاده كنند، در حالیكه مسئولان در دولت، مجلس و قوه قضائیه مشغول انجام وظیفه خود هستند.
ایشان با اشاره به اطلاع‌رسانی كه در روزهای گذشته در خصوص این حادثه انجام گرفته است، خاطرنشان كردند: رسانه‌ها بیش از این نباید به جنجال و هیاهو درباره این ماجرا ادامه دهند، بلكه باید به مسئولان اجازه دهند تا عاقلانه، مدبرانه، قوی و با دقت قضایا را پیگیری و بررسی كنند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: ادامه هیاهو و جنجال، بخصوص اگر عده‌ای بدنبال استفاده‌های دیگر از این مسائل باشند، به صلاح نیست و همه باید مراقب باشند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مردم بدانند كه مسئولان، این ماجرا را تا آخر پیگیری خواهند كرد و دست‌های خائن قطع خواهد شد.
ایشان با توصیه مؤكد به قوه قضائیه برای اطلاع‌رسانی مناسب به مردم در خصوص پیگیری این پرونده تأكید كردند: دستگاه قضایی نباید به افراد بدكاره، خرابكار و مفسد ترحم كند.
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین قاضی‌عسگر نماینده ولی‌فقیه و سرپرست زائران ایرانی در گزارشی از فعالیت‌های بعثه مقام معظّم رهبری برای برگزاری هر چه با شكوه‌تر حج، ارتقاء و تنوع‌بخشی برنامه‌های آموزشی حجاج، راه‌اندازی آموزش مجازی، انتشار فصل‌نامه‌های تخصصی حج، چاپ قرآن‌های نفیس همراه با ترجمه برای حجاج، استفاده از ظرفیت‌های صداوسیما، برگزاری آزمون برای انتخاب روحانیون و معین‌های جدید كاروان‌ها، تشكیل اتاق فكر، و استفاده بیش از پیش از دیپلماسی حج، از جمله اقدامات انجام گرفته است.
آقای لیالی رئیس سازمان حج و زیارت نیز در گزارشی از قدامات اجرایی حج گفت: امسال 97 هزار زائر در قالب 588 كاروان و با استفاده از دو شركت هواپیمایی ایرانی، به مكه و مدینه انتقال خواهند یافت و محل اسكان زائران ایرانی در مكه نسبت به سال‌های قبل، به مسجدالحرام نزدیك‌تر شده است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 13 مهر ماه، 1390 توسط admin  پرینت
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

اطلاعیه ها

پرسمان

جرعه هاي ناب

پايگاه هاي مرتبط

leader.ir

دانشگاه کاشان

آمار کاربران
جستجو در سايت