به پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان خوش آمديد            اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا
<a href="2270/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-سران-قوا-و-جمعی-از-مسئولان-و-کارگزاران-نظام:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سران قوا و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام:</a><a href="2267/با-حکم-رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی؛/">با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی؛</a><a href="2264/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-شرکت-کنندگان-در-کنگره-«نقش-شیعه-در-پیدایش-وگسترش-علوم-اسلامی»:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در کنگره «نقش شیعه در پیدایش وگسترش علوم اسلامی»:</a><a href="2262/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-دست‌اندرکاران-کنگره-بزرگداشت-آیت‌الله-شیخ-غلامرضا-یزدی:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت آیت‌الله شیخ غلامرضا یزدی:</a>

دیدار برگزیدگان و نخبگان كرمانشاه با رهبر معظم انقلاب(27-7-90)

صدها نفر از برگزيدگان و منتخبين علمی، فرهنگی، ادبی، هنری، ورزشی، اجتماعی و اقتصادی استان كرمانشاه  در هفتمين روز سفر رهبر معظم انقلاب به اين استان، با ايشان ديدار كردند و به تبادل نظر در زمينه‌های گوناگون پرداختند.حضرت آيت‌الله خامنه‌ای پس از شنيدن ديدگاه‌ها و مطالب 13 نفر از برگزيدگان استان كه 1 ساعت و نيم به طول انجاميد، زمينه را برای حركت كاروان ملی ايرانيان به سمت اهداف و افق‌های درخشان فراهم خواندند و با تحسين اهداف بلند‌پروازانه جوانان در ترسيم افق آينده كشور تأكيد كردند: به ياری پروردگار و همت و تلاش عموم مردم به ويژه فرهيختگان و نخبگان، ملت عزيز ايران در آينده از ذخاير علمی و فرهنگی و تمدنی فراوان‌تری برخوردار خواهد بود.
ايشان، با ابراز خرسندی از ديدار به‌يادماندنی و پُر مغز با منتخبين استان كرمانشاه، اين استان را سينه ستبر و چهره زيبای ايران در عرصه‌های علمی، هنری، فرهنگی و ادبی خواندند و با اشاره به روحيه پهلوانی و تلاش تحسين‌برانگيز انقلابی در استان افزودند: همه ويژگی‌های لازم و خصائل نيكو در اين استان نخبه‌پرور جمع شده است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با يادآوری آشنايی ديرين خود با شماری از فرهيختگان و انديشمندان استان كرمانشاه، افزودند: متأسفانه چهره حقيقی علمی، ادبی و هنری اين منطقه، آنگونه كه بايد و شايد شناخته شده نيست و مراكز تبليغات و صداوسيما بايد به كمك زبدگان منطقه، در اين زمينه تلاش كنند.
رهبر انقلاب اسلامی، هدف اصلی از ديدار با برگزيدگان و منتخبين را ترويج  تكريم نخبگان و صاحبان فكر و خلاقيت، خواندند و خاطرنشان كردند: قدرشناسی از برجستگان جامعه و احترام به آن‌ها، بايد به عرف و عادتی همگانی تبديل شود.
ايشان، شناسايی و معرفی نخبگان و تكريم آنان را زمينه‌ساز الگوسازی در جامعه برشمردند و افزودند: انگيزه ديگر رهبری از حضور در چنين جلساتی، تأكيد بر ضرورت الگوسازی برای نسل جوان در همه عرصه‌ها و زمينه‌هاست.
ايشان، تلاش شبكه‌های رسانه‌ای نظام استبداد بين‌المللی را برای برجسته كردن الگوهای منحرف و سخيف، برگرفته از اهداف خطرناك پروتكل‌های صهيونيستی دانستند و افزودند: اين الگوسازی شبكه‌ای، بر اساس سياست‌های مشخص و مدون صورت می‌گيرد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، آشكار شدن استعداد ذاتی ملت ايران را دومين هدف ديدار با منتخبان و نخبگان خواندند و با اشاره به سياست قديمی استعمار در تحقير و ناكارآمد جلوه دادن مردم ايران تأكيد كردند: جوانان و نخبگان ملت در 32 سال اخير بطلان اين سياست ضد ايرانی را با پيشرفت‌های گاه اعجاب‌انگيز علمی و فناوری اثبات كرده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی، بار ديگر، استعداد ايرانيان را از متوسط استعداد جهانی بالاتر خواندند و با يادآوری تاريخ و ميراث پرافتخار فرهنگی كشور افزودند: روزگاری كه غرب در تاريكی مطلق علمی به سر می‌بُرد، ايران پيشتاز و پيشانی قافله برجسته علمی در كشورهای اسلامی بود.
ايشان افزودند: اين واقعيات تاريخی، نشان‌دهنده استعداد برتر و ذخاير سرشار انسانی در اين نقطه عالم است كه اين استعداد ذاتی و درخشان، بايد امروز، بار ديگر، آشكار شود.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اعلام نتايج تحقيقات مراكز جهانی مبنی بر چند برابر بودن سرعت و شتاب رشد علمی ايران در مقايسه با متوسط جهانی افزودند: با تكيه بر باور جوان ايرانی به استعدادهای خود ضمن حفظ و افزايش اين شتاب اميدبخش، به مرزهای كنونی علم می‌رسيم و با پشت سر گذاشتن اين مرزها، افق‌های نوين علمی را در مقابل جامعه بشری خواهيم گشود.
رهبر انقلاب اسلامی، خدمت به تعالی انسان را هدف حقيقی و اصلی پيشرفت‌ها و برجستگی‌های بشری دانستند و با اشاره به سوءاستفاده زورگويان و سرمايه‌اندوزان جهانی از علم و هنر افزودند: هاليوود به عنوان مركز سينمای جهانی در خدمت انحطاط بشر است و نصيب ملت‌های افغانستان و عراق از علم غربی فقط بمب و سلاح شيميايی است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای علم و هنر را در ذات خود، موهبت‌های الهی برشمردند و افزودند: ملت ايران و نظام جمهوری اسلامی، اين پديده‌های متعالی را در خدمت اسلام و معنويت و تعالی بشر قرار خواهد داد.
ايشان در پايان سخنانشان، استفاده صحيح و برنامه‌ريزی شده از نبوغ و استعداد جوانان و نخبگانِ همه عرصه‌ها را، از واجب‌ترين وظايف مسئولان خواندند و تأكيد كردند: جريان نوآور و خلاق جاری در كشور، بايد تقويت شود تا انشاءالله  آينده درخشان ايرانيان را رقم زند.
در ابتدای اين ديدار جمعی از منتخبين استان كرمانشاه، مطالب مورد نظر فرهيختگان و برگزيدگان استان را با رهبر انقلاب اسلامی در ميان گذاشتند.
اسامی منتخبين و مهمترين محور سخنان آنها به اين شرح است:
ـ ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت كرمانشاه؛ بر وحدت سنی و شيعه و استمرار حضور هموطنان اهل سنت در همه عرصه‌های دفاع از اسلام، انقلاب و ايران تأكيد كرد.
ـ پرفسور مجتبی شمسی‌پور، دانشمند برتر جهان اسلام و مؤلف كتاب سال؛ تبديل پيشرفت‌های علمی به فناوری‌های مورد نياز كشور را زمينه‌ساز شتاب بيشتر اقتدار علمی ايران خواند.
ـ استاد عبدالله جواری، استاد خوشنويسی و چهره ماندگار؛ پيشنهاد تأسيس دانشگاه هنر در استان كرمانشاه را ارائه داد
ـ مريم هاشمی‌فرود، بسيجی و برنده مدال طلای وشوی مسابقات جهانی؛ ضمن تقديم مدال جهانی خود به رهبر معظم انقلاب گفت: استعداد جوانان لايق ايرانی در عرصه های مختلف ورزشی، در صورت برنامه‌ريزی بهتر، درخشش و شكوفايی فراوان‌تری خواهد يافت.
ـ سيدقباد رهبر زاده دكترای دندانپزشكی، برادر شهيد و از هموطنان اهل حق؛ شهيدان جامعه اهل حق را نشان‌دهنده همراهی هميشگی آنان با انقلاب كبير اسلامی دانست.
ـ اميرحسين افروز نژاد، رتبه اول جشنواره خوارزمی و فرزند شهيد؛ خواستار حمايت بيشتر و برنامه ريزی شده مراكز مربوط از استعدادهای جوان و تجهيز دانشگاه‌های استان شد.
ـ زهرا جامه‌بزرگ، رتبه اول دكترای دانشگاه علامه طباطبايی، توجه بيشتر به تكنولوژی آموزشی را در حل برخی مشكلات آموزشی ـ اجتماعی مؤثر دانست.
ـ جهانبخش رحمتی از سران و معتمدان ايل تركاشوند، گفت: عشاير به عنوان سربازان اسلام و ايران همچنان در صف مقدم همه عرصه‌های دفاع از انقلاب قرار دارند.
ـ استاد محمدعلی سلطانی، پژوهشگر و نويسنده اهل سنت، با اشاره به فرهنگ كهن و غنی استان، روابط برادرانه پيروان همه مذاهب و اقوام مختلف در منطقه را نمونه خواند و اين استان را از پايگاه‌های خدمات متقابل اسلام و ايران دانست
ـ آسيابانی از فرماندهان و بسيجيان دوران جنگ تحميلی با خاطراتی از حماسه دفاع مقدس، فضای جلسه را با عطر ايثار و استقامت رزمندگان و شهداء معطر كرد.
ـ هوشمند دولت ياری، كشاورز نمونه گندم كار و جوان برگزيده جشنواره علی اكبر، ايجاد تشكل‌های مردمی در بخش كشاورزی را باعث ثبات قيمت‌ها و توسعه صادرات كشاورزی استان دانست.
ـ مريم صحرارو، رتبه اول المپياد شيمی، تسريع در تكميل طرح پرديس غرب كشور را خواستار شد.
ـ اميد اسلام‌پناه، دبير نمونه كشور، زبان فارسی را دارای ظرفيت تبديل شدن به زبان مرجع علمی در جهان دانست و برای تحقق اين مهم پيشنهاداتی بيان كرد.
در پايان اين ديدار منتخبان و برگزيدگان استان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه كردند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 27 مهر ماه، 1390 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 دیدار مردم آذربایجان با رهبر معظم انقلاب  [ دوشنبه، 28 بهمن ماه، 1392 ] 1670 مشاهده
 ديدار مسئولان و دست اندركاران حج با رهبر معظم انقلاب  [ دوشنبه، 20 آبان ماه، 1392 ] 5534 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

پرسمان

جرعه هاي ناب

پايگاه هاي مرتبط

leader.ir

دانشگاه کاشان

آمار کاربران
جستجو در سايت