به پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان خوش آمديد            اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا
<a href="2280/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-خطبه‌های-نماز-عید-سعید-فطر:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر:</a><a href="2279/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-اساتید-و-اعضای-هیئت‌های-علمی-دانشگاهها:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اساتید و اعضای هیئت‌های علمی دانشگاهها:</a><a href="2277/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-اجتماع-عظیم-مردم-در-مراسم-سالگرد-عروج-ملکوتی-امام-خمینی(ره):/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم مردم در مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره):</a><a href="2276/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-جمعی-از-شاعران-و-استادان-زبان-و-ادب-پارسی:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از شاعران و استادان زبان و ادب پارسی:</a>

اظهارات وزیر علوم درباره طرح ترورش، ازدواج موقت، اخراج اساتید سکولار و فکر بکر رئیس جمهور(21-6-91)

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جایگاه نداشتن استادان سکولار در دانشگاهها، گفت: جایگاه نداشتن استادان سکولار در دانشگاهها نگاه من است به این دلیل که دغدغه دین دارم.به گزارش جهان به نقل از مهر، کامران دانشجو امروز در حاشیه نشست روسای دانشگاهها در دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره اینکه آیا اخراج اساتید سکولار دستور رئیس جمهور بوده است،‌ گفت: من نگفتم استادان سکولار در دانشگاهها حضور نداشته باشند، سکولارهایی که ترویج ضد دین می کنند اگر در دانشگاه هستند، بروند جای دیگر کار کنند. به این دلیل که دانشگاه با فرهنگ سر و کار دارد و ما فرهنگ دینی را می خواهیم. در صورتی که این دسته از استادان تنها به ترویج علم به صورت مطلق می پردازند حضورشان مانعی ندارد.

 
وی تاکید کرد: جایگاه نداشتن استادان سکولار در دانشگاهها دستور رئیس جمهور نبوده است بلکه من به عنوان وزیر علوم تنها سیاست های کلان را با وی مطرح می کنم و جایگاه نداشتن استادان سکولار در دانشگاهها نگاه من است به این دلیل که دغدغه دین دارم. 

 
برای آرمانهایم حاضرم سر بدهم

 
وی در پاسخ به پرسش دیگر مهر در خصوص گزارشی که اخیرا از سوی برخی مقامات مسئول به کمیسیون امنیت ملی در خصوص ترور بعضی از مقامات کشوری از جمله وزیر علوم ارائه شده است، تصریح کرد: فردی که به کمیسیون امنیت ملی گزارش داده قطعا مقام مسئولی بوده که درباره اینگونه مسائل گزارش داده است و حتما این موضوع صحت داشته است اما من در مقابل اینگونه تهدیدها سست نمی شوم و بلکه برای آرمانهایم و علاقه به کشورم حاضرم حتی در این راه سر دهم.

 
فضای باز دانشگاهها در انتخابات ریاست جمهوری 

 
دانشجو در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص فضای سیاسی دانشگاهها در سال تحصیلی 91-92 به منظور استقبال از انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در دانشگاهها قائل به این نیستیم که مرکز فعالیت های تبلیغاتی برای کاندیداها قرار گیرند بلکه باید دانشگاهها مرکزی برای سیاست هایی بر اساس مبانی علمی در زمان انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شود.

 
وی ادامه داد: تمام دانشگاهها برای فعالیت های انتخاباتی می توانند فعالیت داشته باشند و اگر دانشگاهی در این زمینه فعالیت نکند جای سئوال دارد.

 
وزیر احمدی نژاد هستم

 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به پرسش دیگر مهر در خصوص برخی اخبار که کاندیدا شدن وی را برای انتخابات ریاست جمهوری نشان می دادند، گفت: من تنها به مردم خدمت می کنم اما عده ای این نیت را دارند که برای رسیدن به سمت بالاتر خدمت کنند که من علاقه ای به فعالیت با این نیت را ندارم.

 
وی اظهار داشت: بسیاری دیگر هستند که طی 10 سال گذشته برای کاندیدا و رئیس جمهور شدن فعالیت بسیار دارند و با این فکر فعالیت می کنند و انگیزه دارند و نشان هم داده اند که در این زمینه چقدر انگیزه دارند.

 
تصمیم گیری برای اعزام دانشجویان به کانادا

 
این مقام مسئول در وزارت علوم در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص آخرین وضعیت  اعزام دانشجویان به کانادا اظهار داشت: دانشجویانی که در کانادا درس می خوانند هیچ نگرانی در زمینه ارزی یا تعیین تکلیف نداشته باشند اما اینکه با تعطیلی سفارت کانادا در ایران روند اعزام ادامه دارد یا نه باید در سیاست های کلان دیده شود.

 
برنامه ای برای ازدواج موقت دانشجویی نداریم

 
کامران دانشجو در خصوص سیاست های احتمالی وزارت علوم برای ازدواج موقت دانشجویی تصریح کرد: در این زمینه هیچ سیاستی وجود ندارد ابعاد این موضوع متفاوت است و باید از ابعاد متفاوت بررسی شود.

 
توضیحات وزیر علوم درباره نمره صفر یا کم برای داوطلبان دکتری

 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص در نظر گرفتن نمره صفر یا کم برای داطلبانی که در مصاحبه دکتری شرکت کرده اند به بیان پاره ای توضیحات پرداخت و گفت: سئوالات آزمون دکتری در سال اول برگزاری به صورت عمومی بود که برای این موضوع یعنی غربالگری در آزمون یک کف در نظر گرفته شد و ادامه روند بررسی پذیرش داوطلبان را به دانشگاهها سپردیم اما در ادامه متوجه تعداد زیادی اعتراض از سوی داوطلبان به نحوه انتخاب دانشگاهها شدیم.

 
وی با بیان اینکه طراحان سئوالات در آزمون دکتری از خبرگان آن علم بودند، تاکید کرد: به این منظور امتحان دکتری را تخصصی کردیم و بخشی از نمره در آزمون و بخشی دیگر از نمره به مصاحبه اختصاص یافت که برای مصاحبه دانشگاهها ضریب 2 و به نمره آزمون ضریب 1 دادیم و این ضریب 1 را در رتبه بندی نهایی دخالت دادیم تا عدالت رعایت شده باشد.

 
دانشجو با اشاره به این موضوع که این سوء برداشت در خصوص پذیرش سه برابری مازاد بر ظرفیت در معرفی برای مصاحبه مطرح شد گفت: هر چند اعلام کردیم پذیرش 10 هزار نفری در آزمون دکتری صورت می گیرد اما این سوءبرداشت پیش آمد که منظور از سه برابر پذیرش یعنی باید 30 هزار نفر برای مصاحبه دعوت می شدند در حالی که هیچگاه اعلام نکردیم سه برابر ظرفیت اعلام می شود بلکه سخن از چند برابر ظرفیت بود که در نهایت برای مصاحبه معرفی شدند.

 
وی ادامه داد: پس از آماده شدن نمرات مصاحبه برای برخی نمره مصاحبه صفر آمده بود با بررسی های صورت گرفته فکر می کردیم تنها برای یک یا دو مورد صفر در نظر گرفته شده است بلکه دیدیم داستان تکرار می شود و برخی گروهها در برخی دانشگاهها با اعلام سلیقه به زمان قبل از آزمون دکتری بازگشته اند و به دانشجویان خود نمره 100 اما به دانشجوی دیگری که از دانشگاه دیگری آمده است نمره صفر می دادند که اعتراضات شدیدی در این زمینه صورت گرفت و بعد دستور بررسی دادم.

 
دانشجو ادامه داد: هم اکنون این موضوع در حال بررسی است که اگر اشتباه شده باشد تذکر داده می شود یا اگر این موضوع رویه ای در گروههای آموزشی باشد اصلاحش می کنیم.

 
نفی اردوی مختلط

 
وزیر علوم بار دیگر با تاکید بر اینکه در هر دانشگاهی اردوی مختلط تشکیل شود به جد با آن برخورد می شود، گفت:  برگزاری اردوی مختلط به هیچ عنوان سیاست وزارت علوم نیست در صورتی که بازدید عده ای از دانشجویان از برخی سایت های علمی به صورت مختلط صورت بگیرد به این دلیل که بازدید علمی به حساب بیایید مانعی ندارد اما اردوی مختلط را به هیچ عنوان نمی پذیریم.

 
یک فکر بکر رئیس جمهور

 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اعمال مرخصی زایمان برای دانشجویان دانشگاهها گفت: اعمال مرخصی زایمان تا دو سال بدون احتساب سنوات برای دانشجویان فکر بکر دکتر احمدی نژاد بود که به من در این زمینه دستور داد تسهیلاتی در این زمینه برای دانشجویان مادر در نظر گرفته شود.ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 21 شهريور ماه، 1391 توسط admin  پرینت
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

اطلاعیه ها

پرسمان

جرعه هاي ناب

پايگاه هاي مرتبط

leader.ir

دانشگاه کاشان

آمار کاربران
جستجو در سايت