به پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان خوش آمديد            اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا
<a href="2535/اعزام-متمرکز-22-زوج-دانشجوی-دانشگاه-به-سفر-مشهد-مقدس/">اعزام متمرکز 22 زوج دانشجوی دانشگاه به سفر مشهد مقدس</a><a href="2534/ثبت-نام-ترم-زمستان-حوزه-علوم-اسلامی-دانشگاه--کاشان-اغاز-شد./">ثبت نام ترم زمستان حوزه علوم اسلامی دانشگاه  کاشان اغاز شد.</a><a href="2533/حجت-الاسلام-و-المسلمین-خسروی\"22بهمن،-سرآغاز-حکومت-الله-بر-روی-زمین-است\"./">حجت الاسلام و المسلمین خسروی"22بهمن، سرآغاز حکومت الله بر روی زمین است".</a><a href="2530/هدیه-ای-از-جنس-طلای-رضوی/">هدیه ای از جنس طلای رضوی</a>

زمان ورود به فعالیت‌های انتخاباتی در دانشگاه‌ها/ابلاغ آیین‌نامه کمیته‌های اقتصاد مقاومتی(22-8-91)

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه از ورود زودهنگام به بخش انتخابات ریاست جمهوری پرهیز می‌کنیم، تصریح کرد: ورود به بحث انتخابات ریاست جمهوری از عید نوروز آغاز خواهد شد.
نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، میرمجید سیدقریشی معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صبح امروز در نشست خبری تشریح ویژه برنامه‌های شهادت امام حسین(ع) و برنامه‌های هفته قرآن دانشگاهیان با اشاره به سالگرد شهید حسن طهرانی‌مقدم، گفت: در دو سال اخیر جامعه دانشگاهی دانشمندان گرانقدری را به انقلاب تقدیم کردند که این دانشمندان برای سربلندی نظام جمهوری اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

وی افزود: بعد از ترور دانشمندان، شاهد جوش و خروش بیشتر دانشجویان در دانشگاه‌ها هستیم، که این درس بزرگی برای دشمن است.

قریشی ادامه داد: دشمن باید بداند هیچ قلمی بر زمین نمی‌افتد و جوانانی هستند که قلم‌ها را بردارند و برای سرافرازی ملت خود تلاش کنند.

* ابلاغ آیین‌نامه اقتصاد مقاومتی به دانشگا‌ه‌ها

معاون فرهنگی سیاسی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه از ابلاغ آیین‌نامه اقتصاد مقاومتی به دانشگا‌ه‌ها خبر داد و گفت: در ماه گذشته بر اساس توافق بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، قرار شد هر یک از نهادهای چهارگانه نقش خود را برای تبیین اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.

وی در مورد اهداف تصویب شده در آیین‌نامه اقتصاد مقاومتی بین نهادهای چهارگانه امضا کننده توافق‌نامه، اظهار داشت: هدایت فضای دانشگاه‌ها به سوی مسائل اصلی کشور در حوزه اقتصاد و صنعت، استفاده از ظرفیت جریان دانشجویی برای برداشتن موانع در حوزه‌های فوق با تاکید بر مطالبه‌گری تخصصی، تقویت کارآمدی دانشگاه‌ها در حل مشکلات روز کشور، ایجاد روحیه جهادی و تلاشگرانه در دانشجویان و اساتید در عرصه جنگ اقتصادی، پیگیری و تحقق مطالبات رهبری در خصوص جهاد اقتصادی  و حمایت از تولید ملی و ارتباط دانشگاه و صنعت کشاورزی و تجهیزات پزشکی، جهت‌گیری هدفمند و کاربردی تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی و تبیین اقتصاد مقاومتی و راههای برون رفت ازتحریم‌های دشمن از مصوبات آیین‌نامه ابلاغی است.

قریشی با بیان اینکه برای تبیین اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌ها دو کمیته استادی و دانشجویی شروع به کار می‌کنند، اظهار داشت: در کمیته استادی، اساتید، فرهیختگان، معاونان دانشگاه، بخش خصوصی، جهاد دانشگاهی و بسیج اساتید حضور دارند که ریاست این کمیته نیز بر عهده رئیس دانشگاه است.

معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مورد کمیته‌های دانشجویی در زمینه تبیین اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: تشکل‌های دانشجویی اعم از سیاسی و فرهنگی و انجمن‌های علمی با هماهنگی ریاست دانشگاه کمیته‌های خود را تشکیل می‌دهد.

به گفته وی، کمیته مرکزی در هر وزارتخانه تشکیل می‌شود که کارهای ستادی و پشتیبانی این کمیته‌ها را بر عهده دارد.

مسئول سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مورد وظایف کمیته‌ها گفت:تبیین علمی ابعاد تحریم‌ها، دستیابی به راهکارهای علمی و بومی مقابله با تحریم‌ها، جهت‌دهی به فعالیت‌های پژوهشی و پایان نامه‌ها تا در این عرصه هدفمند شوند و برای حل نیازهای بومی استانی و کشوری باشند، ایجاد ظرفیت‌های درآمدزایی در کشور، تشکیل میزگردها و کرسی‌های آزاداندیشی در رابطه با اقتصاد مقاومتی، ترغیب مردم برای خرید و تولید کالاهای ملی از جمله وظایف این کمیته‌ها است.

قریشی با اشاره به اینکه در حال حاضر 4 میلیون دانشجو و 60 هزار هیئت علمی در دانشگاه‌های کشور فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: با این وضعیتی که در دانشگاه‌ها وجود دارد می‌توانیم همانطور که در عرصه‌های علمی سدها را شکستیم، در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز موفقیت‌هایی را کسب کنیم.

معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مورد وظایف دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برای تبیین اقتصادی مقاومتی نیز گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اعزام اساتید و تأمین محتوای مناسب، کمیته‌ها را یاری خواهد کرد.

وی افزود: به دفاتر نهاد رهبری در استانها اعلام کردیم که جلسات استانی را در زمینه‌های اقتصاد مقاومتی تشکیل دهند.

قریشی از برگزاری جلسه استانی کمیته‌های اقتصاد مقاومتی دانشگاه‌های تهران خبر داد و گفت: جلسه استانی کمیته‌های اقتصاد مقاومتی دانشگاه‌های تهران امروز (دوشنبه) بعدازظهر با حضور دانشجویان و تشکل‌های دانشگاه‌های تهران در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه به برنامه‌های نهاد متبوع خود در ماه محرم اشاره کرد و اظهار داشت: ارسال محصولات متنوع با موضوعات ایام شهادت امام حسین(ع)، اعزام بیش از 450 مبلغ به دانشگاه‌ها، فعالیت 450 هیئت دانشجویی در دانشگاه‌ها از فعالیت‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ایام محرم و صفر است.

قریشی به نشست مشترک نمایندگان هیئت‌های دانشجویی در مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: در این نشست دوری از آسیب‌ها در هیئت‌های دانشجویی و گسترش مخاطب و ... تاکید شد.

* ترویج فرهنگ نذر و وقف در مسائل فرهنگی

وی افزود: یکی از موضوعاتی دیگری که در این نشست مطرح شد، تکیه بر تبلیغ فرهنگ «نذر» و «وقف» در مسائل فرهنگی است.

قریشی ادامه داد: ما گمان می‌کنیم فرهنگ نذر و وقف نیز باید در حوزه‌های فرهنگی اتفاق بیفتد و باید این فرهنگ به وجود آید که نذر و وقف در مسائلی مانند کتاب‌های علمی و مذهبی برای دانشجویان، راه‌اندازی سایت‌های فرهنگی و یا پیامک‌های فرهنگی صورت گیرد؛ زیرا وقف و نذر دامنه گسترده‌ای را دارد.

* اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در 6 محرم

معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از اجتماع بزرگ دانشجویان دانشگاه‌ها در ایام محرم نیز گفت: هیئت‌های دانشجویی دانشگاه در هر استان باید با هماهنگی یکدیگر یک اجتماع بزرگ دانشگاهی را برای تعظیم شعائر دینی برگزار کنند که دفتر مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از دانشگاه‌ها 6 محرم را برای این اجتماع به آنها پیشنهاد داده است.

* آغاز سلسله همایش‌های سبک زندگی

قریشی از آغاز سلسله همایش‌های استانی با موضوع سبک زندگی خبر داد و گفت: این همایش‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، خوزستان، تهران و یزد از 27 آذرماه آغاز می‌شود.

وی افزود: بر اساس توافقی که بین بخش زنان ریاست جمهوری با بخش خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری صورت گرفته است، مرحله اول این نشست‌ها با موضوع زن و خانواده در 5 استان مذکور پیگیری می‌شود.

معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه 18 تا 24 آبان ماه با عنوان هفته قرآن دانشگاهیان نامگذاری شده است گفت: 160 کانون قرآن در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند که کارهای مختلفی را برای آموزش قرآن، تقدیر از خادمان قرآن و برگزاری مراسم‌های انس با قرآن انجام خواهند داد.

وی افزود: محصولاتی از مرکز قرآن نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به کانون‌ها ارسال شده است و همچنین بودجه‌هایی را نیز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دانشگاه‌ها در نظر گرفت که از طریق شورا به دانشگاه‌ها ارسال شد.

قریشی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه آیا نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها برنامه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده دارد گفت: در ترم جاری ورود به بحث انتخابات در اولویت‌ها قرار ندارد و معتقدیم باید به در شرایط کنونی به نیازهای مردم و دغدغه‌های مردم در بخش‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جامعه بپردازیم تا بتوانیم یک فضای آرام را به وجود آوریم.

به گفته وی، ایجاد چنین فضای آرامی قطعا در انتخابات ریاست جمهوری تأثیر خواهد داشت.

معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه از ورود زودهنگام به بحث انتخابات ریاست جمهوری پرهیز می‌کنیم تصریح کرد: ورود به بحث انتخابات ریاست جمهوری از عید نوروز آغاز خواهد شد.

قریشی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه تاکنون چند زوج دانشجویی برای شرکت درمراسم ازدواج دانشجویی ثبت نام کردند گفت: تا هفته گذشته 32هزار زوج دانشجویی برای شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی ثبت نام کردند و این ثبت نام تا دو هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

قریشی در مورد جزییات برنامه‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای ازدواج دانشجویی تصریح کرد: امسال هدیه سکه تمام بهار به زوج‌های دانشجویی نخواهیم داشت، اما با همکاری برخی سازمانها کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهد شد.ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 22 آبان ماه، 1391 توسط admin  پرینت
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

اطلاعیه ها

پرسمان

جرعه هاي ناب

پايگاه هاي مرتبط

leader.ir

دانشگاه کاشان

آمار کاربران
جستجو در سايت