به پايگاه اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان خوش آمديد            اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا
<a href="2280/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-خطبه‌های-نماز-عید-سعید-فطر:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر:</a><a href="2279/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-اساتید-و-اعضای-هیئت‌های-علمی-دانشگاهها:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اساتید و اعضای هیئت‌های علمی دانشگاهها:</a><a href="2277/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-اجتماع-عظیم-مردم-در-مراسم-سالگرد-عروج-ملکوتی-امام-خمینی(ره):/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم مردم در مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره):</a><a href="2276/رهبر-معظم-انقلاب-اسلامی-در-دیدار-جمعی-از-شاعران-و-استادان-زبان-و-ادب-پارسی:/">رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از شاعران و استادان زبان و ادب پارسی:</a>

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان در دیدار با شورای مرکزی جدید دفتر تحکیم وحدت مطرح کرد:(3-10-91)

کارجمعی و تشکیلاتی یعنی اصلاح اندیشه ها و تکمیل کردن فکرهانهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (ماوا), حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان در دیدار صمیمی با اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت که در محل نهاد برگزار شد؛ اظهار داشت: اعضای تشکلها باید بدانند با عضویت در یک انجمن فقط به فکر برکرسی نشاندن حرف، رای و نظرخود نباشند بلکه باید به نظر جمعی احترام بگذارند و سعی کنند نظرات را در یک مسیر واحد هدایت کنند.

حجت الاسلام محمدیان خاطرنشان کرد: طبق بررسی های انجام شده، بیشتر افراد در جامعه روحیه تشکیلاتی ندارند و این مختص به زمان خاصی نیست و افراد با چنین روحیه ای کم هستند؛ اما تاثیرگذارند، لذا باید بخاطر داشته باشید که در تشکیلات باید کار جمعی انجام شود و این به معنای اصلاح اندیشه ها و تکمیل کردن فکرها است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مسلمان بودن و داشتن نگاه مکتبی ممکن است مانع انجام کار در برخی جاها شود، افزود: باید به گونه ای عمل کنیم که به اصول و اعتقادات مان لطمه نخورد،  لذا این قید اسلامی است که تشکل های دانشجویی را از سایر گروه ها جدا می کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها  همچنین گفت: تشکل ها بدون دارا بودن یک چارچوب واحد نمی توانند تشکل باشند و با توجه به سیال بودن تشکلها اساسنامه ها باید طوری طراحی شوند که انعطاف پذیر باشند.

حجت الاسلام محمدیان با اشاره به قید اسلامی در نام انجمن های اسلامی تصریح کرد: این پسوند بدان معناست که شما اهدافی ورای بحث های مادی و سیاسی رایج دارید و به آرمان هایی ورای مسائل دنیایی توجه دارید.

وی در ادامه گفت: دانشجویان در تشکلها باید با پرهیز از روزمرگی به این بیاندیشند که چرا در این تشکیلات دور هم جمع شده اند , ما دغدغه مکتب و آرمانی به نام اسلام داریم، یک زمانی در کشور ما اسلام به این شکل معنایی نداشت، در آن زمان انجمن یک تعریف داشت و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  معنایی دیگر دارد .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه فرق دوره مبارزه و دوره حاکمیت حق را باید در نظر گرفت، ادامه داد: در تشکلها نتوانستیم این فرق و تضاد را درست معنا کنیم، زیرا تشخیص آنها از هم کار سختی است اما نه به این معنا که مفهومی دست نیافتنی باشد و باید باتوجه بیشتری به این موضوع پرداخت.

حجت الاسلام محمدیان تاکید کرد: فرد در انجمن و کارتشکیلاتی، آنجایی که اصول لطمه نمی خورد باید از حرفش برگردد و مهم تر اینکه آرمان گرایی با واقع گرایی هیچ منافاتی ندارد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: شما در دفتر تحکیم وحدت با کمی سختی روبرو هستید به این خاطرکه اوایل انقلاب مجموعه تحکیم با مشکل هویتی روبرو شد و امام (ره) در این باره تذکر دادند که مراقب باشید دیوارهای انجمن نازک نشود که نفوذی ها وارد آن شوند و این هم به خاطر اهمیت و جایگاه این تشکل بود .

حجت الاسلام محمدیان افزود: در اوایل انقلاب این انجمن اسلامی بود که دانشگاه را به   بدنه انقلاب پیوند می زد و بخاطر موثر بودنش در این راستا به آن طمع می شد و علاوه برآن بخاطر غفلتی که برخی  اعضا از اصول و اهداف خود در این انجمن پیدا کرده بودند، دچار قدرت طلبی شدند.

وی اضافه کرد: اگر شما در این راه برای رضای خدا گام بردارید؛ سختی کار را کمتر احساس می کنید و جلوگیری از در هم آمیختن  متن و حاشیه بهم می تواند شما را در رسیدن به اهداف تان یاری کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در کنار پیشبرد اهداف تشکیلات باید به فکر آموزش  نیروهای تان باشید و در نظر داشته باشید جذب حداکثری فقط در نیروهای عادی انجمن  معنا دارد و درخصوص نیروهای فکری، تصمیم ساز و هدایت کننده باید حساسیت به خرج داده شود تا مبادا افرادی قدرت طلب و ناسالم به مجموعه راه یابند  وگرنه نفوذی ها در این تشکیلات رخنه خواهند کرد.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها بیان کرد: اگر افرادی قدرت طلب وارد تشکیلات شوند بخاطر طمع به قدرت مجموعه را از درون به تناقض می رسانند و باعث خنثی شدن نیروهای افراد در این کشمکش ها می شوند لذا در انتخاب افراد فکری و تصمیم گیر جایی برای تساهل و تسامح وجود ندارد.

حجت الاسلام محمدیان به اهمیت ارتباط تشکیلات با ادوار اشاره کرد و گفت: بعد از سازماندهی مناسب در انجمن باید فکر ارتباط با افرادی که در گذشته به خوبی با این تشکیلات کار کرده اند، باشید و به فکر جذب دانشجویان جدید الورود باشید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی باتاکید بر راه اندازی هرچه سریعتر کمیسیون های این تشکیلات، تصریح کرد: کمیسیون ها مانند بازوهای تشکیلات می مانند و بدون آنها هرچقدر هم که خوب کار کنید به چشم نمی آید .

وی بابیان اینکه مخاطب برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها شما اعضای تشکل ها هستید اضافه کرد: متاسفانه هنوز فرهنگ چگونه برگزار شدن کرسی در دانشگاه ها جانیفتاده و معمولا در دانشگاه اینطور است که یکطرفه راجع به مسائل اظهار نظر می شود در این باره بخشنامه های زیادی نوشته شده است که نیاز به فرهنگسازی دارد .

حجت الاسلام محمدیان یادآور شد : تنها مرجعی که از بیرون دانشگاه می تواند به این مراکز علمی تذکر دهد شورای تامین استان آن هم با حضور رئیس دانشگاه است و سایر دستگاه های امنیتی و دولتی نباید در امور دانشگاه ها مداخله کنند و دانشگاه ها باید استقلال شان را حفظ کنند .

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در  دانشگاه ها با بیان اینکه وظیفه بنده حمایت از تشکل های دانشجویی است، عنوان کرد: ما با تمام وجود از تشکلها حمایت می کنیم حتی اگر خطایی هم انجام دهند زیرا ممکن است دانشجویان بخاطر کم تجربگی خطاکنند اما خط با خطا فرق دارد و دانشجویان اگر خطانکنند رشد نمی کنند و ما در جلسات به مسئولان دفاتر نهاد تاکید می کنیم که از تشکل ها حمایت کنند .

حجت الاسلام محمدیان در پایان تصریح کرد: امیدوارم در این دوره با انرژی زیاد و قربه الی الله کار کنید و با پایبندی به اساسنامه تان فضایی برادرانه در تشکیلات ایجاد کنید و سعی کنید اگر از هم گلایه ای هم دارید بیرون تشکیلات مطرح نکنید و اختلافات را بین خودتان حل کنید و به نظرات یکدیگر احترام بگذارید .ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 3 دي ماه، 1391 توسط admin  پرینت
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

اطلاعیه ها

پرسمان

جرعه هاي ناب

پايگاه هاي مرتبط

leader.ir

دانشگاه کاشان

آمار کاربران
جستجو در سايت