تاریخ : چهارشنبه، 8 مهر ماه، 1388
موضوع : اخبار دانشگاه

امام جمعه كاشان: عزت امت اسلامي در گرو علم است

نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان گفت: عزت امت اسلامي در گرو تحصيل علم و دانش است.آيت‌الله عبدالنبي نمازي روز سه‌شنبه در مسجد دانشگاه كاشان با تبريك شروع سال تحصيلي 89-88 به دانشجويان، اساتيد، جامعه و اعضاي هيأت علمي دانشگاه‌ها افزود: اساس عزّت، شرافت، قدرت، قوّت، اعتلا و سربلندي يك ملت در سايه علم است.
وي، تلاش علمي را به دانشجويان توصيه كرد و اظهار داشت: به هر نسبتي كه جامعه اسلامي تلاش علمي داشته باشد به همان نسبت جامعه در نظام بين المللي درجه علمي پيدا مي‌كند.
امام جمعه كاشان با اشاره به اينكه نگاه به علم نبايد ابزاري باشد بلكه بايد اصالتي باشد افزود: تلاش و مبارزه علمي موجب بالارفتن جايگاه دنياي و معنوي انسان مي‌شود.
آيت‌الله نمازي، دستيابي دانشمندان ايراني به انرژي‌هاي هسته‌اي را حاصل تلاش علمي جوان ايراني دانست و اظهار داشت: اين فعاليت و علم‌آموزي جوانان موجب شده كه ايران در عرصة بين‌المللي مطرح و به عنوان ملت هسته‌اي در جهان معروف شود.
امام جمعه كاشان، خوب درس خواندن و استفاده از امكانات موجود در دانشگاه‌ها را به دانشجويان تأكيد كرد و افزود: از اين فرصت جواني و از اين حداقل‌ها، حداكثر استفاده را داشته باشيد تا بتوان ايران را به آن جايگاهي كه متناسب با شأن ملت ايران است رساند.
نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان به منظور بهره‌برداري از دانشكده مهندسي دانشگاه كاشان به اين دانشگاه حضور يافتند و نماز ظهر و عصر توسط ايشان در مسجد دانشگاه اقامه شد.
ايشان همچنين از نمايشگاه امتداد پايداري دانشگاه بازديد و با حضور در گلزار شهداي گمنام ياد و خاطره شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را گرامي داشتند.


منبع: http://kashanu.ac.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=945
منبع این مقاله : :نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان
آدرس این مطلب : http://nahad.kashanu.ac.ir/223/امام-جمعه-كاشان:-عزت-امت-اسلامي-در-گرو-علم-است/