تاریخ : دوشنبه، 7 شهريور ماه، 1390
موضوع : اخبار نهاد

مسئول نهاد رهبری دانشگاه کاشان: شبهه‌افکنی در حجاب عوام‌فریبی است(7-6-90)

خبرگزاری فارس: مسئول نهاد رهبری دانشگاه کاشان شبهه‌افکنی در مسئله حجاب را عوام‌فریبی و جریان‌سازی انتخاباتی دانست.حجت‌الاسلام والمسلمین عباس خادمیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان با تأکید بر مشخص بودن جایگاه حجاب به عنوان ضرورت شرعی در جامعه اسلامی اظهار داشت: عوام‌فریبی و تلاش در سست کردن اعتقادات مردم نسبت به مسئله حجاب بر خلاف مرام آزاداندیشی است.

وی با اشاره به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی به توصیه مقام معظم رهبری افزود: آزاداندیشی عالمانه تعریفی خاص دارد و جلسات هم‌اندیشی و آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برقرار است و کسانی که به دنبال آن هستند می‌توانند هرگونه سئوال و صحبتی با رعایت چهارچوب‌ها و موازین مطرح کنند.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه کاشان با اشاره به ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی فرهنگی و فقهی حجاب یادآور شد: بعد سیاسی حجاب نسبت به دیگر ابعاد آن کمتر مورد توجه قرار گرفته و اذا می‌طلبد متولیان امر نسبت به تبیین آن بیشتر اهتمام ورزند.
وی از چادر به عنوان نوع پوشش و خصیصه خاص زنان ایرانی نام برد و تصریح کرد: با توجه به تأسی زنان در کشورهایی که در حال انقلاب هستند از زنان ایرانی، استکبار به دنبال از بین بردن چادر به عنوان نماد زنان ایرانی است.
خادمیان سست شدن و از بین رفتن این نماد را خواسته و هدف استکبار ذکر و خاطرنشان کرد: استکبار برای تحقق این امر با در اختیار گرفتن وسایل ارتباط جمعی چون اینترنت، شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره و مطبوعات تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.
به گفته وی رویکرد جهان بین‌الملل به ویژه کشورهای مدعی آزادی در برخورد خشن با زنان محجبه مسلمان و جریان‌سازی‌هایی که برای گرفتن نماد زنان مسلمان ایرانی می‌کند، موجب تعجب کارشناسان فرهنگی است. 
خادمیان با اشاره به سابقه حجاب از قبل اسلام در میان ایرانیان افزود: اسلام شرایط و مبانی حجاب را بیان کرده و انتخاب نوع حجاب بر اساس سلایق و فرهنگ جوامع اسلامی انتخاب می‌شود و در واقع انتخاب چادر به عنوان حجاب برتر توسط زنان ایرانی برخاسته از فرهنگ مردم این خطه است لذا ایراد بر آن غلطی فاحش و تحریفی بزرگ به شمار می‌رود.
وی با اشاره به عدم ممنوعیت فقهی برای انتخاب رنگ مشکی اظهار داشت: استفاده از رنگ مشکی تنها در موقع نماز مکروه است اما استفاده آن برای حجاب در واقع نه گفتن به نامحرمان و مورد تأیید اسلام است.
وی محجوب‌تر بودن زنان ایرانی را موجب محبوب‌تر بودن آنها دانست و یادآور شد: پیروی زنان ایرانی در تفاوت نوع و میزان پوشش آنها در داخل و خارج از منزل موجب جذاب‌تر شدن آنها در نزد اعضای خانواده و در نتیجه موجب استحکام بنیان خانواده می‌شود.
منبع این مقاله : :نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه کاشان
آدرس این مطلب : http://nahad.kashanu.ac.ir/480/مسئول-نهاد-رهبری-دانشگاه-کاشان:-شبهه‌افکنی-در-حجاب-عوام‌فریبی-است(7-6-90)/