همایش سایبان عفاف در دانشگاه کاشان برگزار گردید.

۲۰ دی ۱۳۸۸ | ۱۰:۴۳ کد : ۱۴۴۹۹ دانشگاه
تعداد بازدید:۸۷۳
همایش بزرگ بانوان شاغل شهرستان کاشان با عنوان سایبان عفاف در دانشگاه کاشان برگزار شد.

دانشگاه کاشان

 

معاون استاندار و فرماندار شهرستان کاشان در این همایش ضمن تبیین اهمیت بحث حجاب در جامعه گفت: جنگ امروز دشمنان علیه انقلاب اسلامی ایران، جنگ نظامی نیست بلکه جنگ فرهنگی است.

حسینعلی حاجی افزود: دشمن در جنگ نرم، حجاب زنان و عفاف مردان ملت ایران را نشانه گرفته است و به جای بمب‌های نظامی، بمب‌های بی حجابی را به سوی ایران پرتاب می‌کنند.

حسینعلی حاجی اظهار داشت: امروز ما برای برخورد با این پدیده شوم فرهنگی، امکانات، قوانین و بودجه لازم را داریم و تنها با اراده و همت بیشتر مسئولین و مردم می‌توان این مشکلات را در سطح جامعه مرتفع کرد.

رئیس دانشگاه کاشان هم در این همایش با تقدیر از برگزارکنندگان این همایش گفت: رعایت حجاب یکی از نمادهای جامعه دینی و اسلامی است و تفاوت آشکار جامعه سکولار با جامعه اسلامی بحث حجاب می‌باشد.

 

دانشگاه کاشان

 

دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد ضمن ابراز تأسف از برخورد روشنفکران با شعائر و مظاهر اسلامی از جمله حجاب گفت: علت اصلی نقد یا انکار مظاهر اسلامی توسط روشنفکران در جامعه جهالت و عدم اطلاع‌رسانی مناسب این افراد بوده است و کسانی که در بطن جوامع غربی زندگی کرده باشند می‌دانند که زن در جامعه اسلامی و در ایران بسیار با ارزش‌تر و عزیزتر از زن در جامعه سکولار غربی است.

وی با اشاره به اطلاق صفت دارالمؤمنین به شهر کاشان یکی از دلایل آن را رعایت حجاب از زمان‌های گذشته در این شهر عنوان کرد و گفت: دارالمؤمنین نامیده شدن کاشان برای ما یک میراث معنوی و فرهنگی است و همچنانکه اگر به میراث‌های فرهنگی شهرمان مثل تپه‌های سیلک تعرضی صورت گیرد با انتقاد دیگران روبرو می‌شود، اگر در مسئله حجاب هم تعرض و کوتاهی صورت گیرد به دلیل پاسداری از صف دارالمؤمنین بودن شهر کاشان باید با آن برخورد جدی شود.

دکتر ساداتی‌نژاد علاوه بر دلایل دینی و شرعی، رعایت حقوق شهروندی و تضمین امنیت روانی جامعه را از جمله دلایل برخورد با بی‌حجابی دانست.

در ادامه سخنرانی‌ها، مسئول ستاد زنان و خانواده سازمان معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري گفت: 14 قرن است كه بيشترين حمله‌ها به حجاب مي‌شود اما باز همچنان اين حجاب است كه موجب هراس دشمنان است.

سيمين‌دخت بهزادپور افزود: غرب براي تسلط و نفوذ به يك جامعه تسلط بر زنان آن جامعه و كشف حجاب از آنها را اولين نقشه شوم خود مي‌داند.

بهزادپور افزود: سياستمداران غرب به اين نتيجه رسيده‌اند كه براي نفوذ به تار و پود هر جامعه‌اي و از پاي درآوردن آن جامعه، بايد زنان آن را به استعمار بكشند كه استعمارِ زنان و كشف حجاب، افق پيروزي و موفقيت آنها در استعمار فرهنگي است.

وی گفت: تغيير لباس زنان در پنج كشور سوريه،‌ تركيه، مصر، افغانستان و ايران در فاصله زماني كوتاهي ايجاد شد كه طراحي آن از قبل توسط سياستمداران غرب براي اين كشورهاي اسلامي انجام شده بود.

عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا گفت: پاسداري و حفاظت سنت‌ها در كشور بر عهده زنان است كه با تسلط بر آنها زمينه فروپاشي خانواده‌ها و تخريب اجتماع فراهم مي‌شود.

وي، حجاب را نماد زنان مسلمان كشورها دانست و گفت: دشمن از اين حجاب هميشه در هراس بوده و زنان بايد تلاش كنند تا با حفظ آن دشمن را مجبور به عقب‌نشيني كنند.

همچنین در این همایش،  طاهره حیدری مجد ضمن تأکید بر رعایت حجاب در ادارات، امر به معروف و نهی از منکر را رسالت مهم کارمندان دانست و گفت: امروزه غرب برای پیشبرد نقشه‌هایش حجاب اسلامی زنان ایرانی را نشانه گرفته است که ما باید با بهره‌گیری از تعالیم و ارزش‌های اسلامی توطئه‌های شوم آنها را خنثی کنیم.

 

دانشگاه کاشان

 

عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم افزود: امروزه کشورهای غربی با تبلیغات فراوان سعی می‌کنند حجاب زنان مسلمان را به عنوان سد و مانعی برای پیشرفت آنان نشان دهند در حالی که همه می‌دانیم حجاب و عفیف بودن زن در جامعه باعث مصونیت و در نتیجه پیشرفت و تعالی مقام شامخ زن می‌باشد.

در ادامه این مراسم مریم هاشمی مشاور رئیس در امور بانوان دانشگاه و دبیر همایش ضمن خیر مقدم به حاضرین اهداف این همایش را برشمردند و ابراز امیدواری کردند با برگزاری همایش‌ها و برنامه‌هایی از این قبیل بتوانیم حجاب اسلامی را در جامعه نهادینه کنیم.

در پایان همایش طاهره حیدری مجد و سیمین‌دخت بهزادپور به پرسش‌های حاضرین پاسخ گفتند.


نظر شما :