نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان: ملت‌های دنیا از بی‌کفایتی نظام‌های سیاسی دنیا خسته شده‌اند(۲۷-۲-۹۰)

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۴۶۷۱ نهاد
تعداد بازدید:۸۵۸
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان با حضور در مسجد دانشگاه کاشان در جمع نمازگزاران این دانشگاه سخنرانی کرد.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی با اشاره به خیزش‌های مردمی اخیر در کشورهای اسلامی گفت: اینکه به صورت همزمان ده کشور در جهان با خیزش‌ عمومی ملت خود روبرو می‌شوند، در طول تاریخ بی‌سابقه بوده و بدون شک توالی بیداری اسلامی در کشورهای مختلف از معجزات الهی است.

وی افزود: خیزش‌های عمومی و بیداری اسلامی در کشورهای مختلف نشان می‌دهد که مکاتب سیاسی مختلف در اداره امور و رفع معظلات کشورها ناتوان هستند و لذا ملت‌ها از بی‌کفایتی و ناتوانی این نظام‌های سیاسی خسته شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان با اشاره به جامعیت اسلام در تمامی عرصه‌ها افزود: دین اسلام به عنوان کامل‌ترین دین الهی ، مترقی‌ترین نظام سیاسی که همان نظام سیاسی متصل به ولی فقیه است را با خود به ارمغان آورده و ملت‌های دنیا به این نکته پی برده‌اند که هرنظامی به جز نظام برخواسته از مکتب اسلام اصیل و ناب محمدی(ص)، نمی‌تواند گره‌گشای مشکلات آن جوامع باشد.

آیت‌الله عبدالنبی نمازی با اشاره به اهمیت علم و تحصیل برای جوانان، خطاب به دانشجویان اظهار داشت: علم را به خاطر علم بیاموزید و علاوه بر تحصیل و جهاد علمی، باید حوادث سیاسی دنیا را دنبال کنید و نسبت به مسائلی که در کشورهای اسلامی اتفاق می افتد بی‌تفاوت نباشید.


نظر شما :