حجت‌الاسلام انصاریان: مشکلات جامعه از انسان‌ها و دانشمندان بی‌دین است(۲۲-۹-۹۰)

۲۲ آذر ۱۳۹۰ | ۰۹:۲۶ کد : ۱۴۷۶۹ دانشگاه
تعداد بازدید:۷۰۵
خطیب توانا و استاد اخلاق گفت: منشاء مشکلات مردم و جامعه از انسان‌های فرعون‌صفت و دانشمندان بی‌دین است.

حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان، در مراسم عزاداری ابا عبدالله‌الحسین(ع) دانشگاه کاشان افزود: افرادی که وجودشان برای غیر امور مثبت هزینه شود جامعه را به تباهی و فساد می‌کشانند.

وی، شناخت وجودی انسان را لازمه سعادت جامعه دانست و اظهار داشت: طبق دستورات پرورگار آنهایی‌ که خود را نمی‌شناسند تمام سرمایه وجودیشان را تمام  می‌کنند.

به گفته وی، انسان آراسته، با ایمان، اخلاق حسنه و عمل صالح شناخته می‌شود و هنگامی‌که این صفات در وجود انسان رسوخ کند با کسی دیگر نمی‌تواند برابری و معامله کند.

انصاریان، با اشاره به اینکه ارزیابی پروردگار از انسان، مظروف و شناخت واقعی اوست افزود: انسان را باید با مظروفش ارزیابی کرد نه با ظرفش.

وی، مظروف انسان را شناخت وجودی خویش، کرامت و ارزش، علم و هدایت ذکر کرد و گفت: انسان با دارا بودن این مظروف‌ها موفق و سعادتمند می‌شود.

این استاد اخلاق، داشتن علم را مکمل دیگر مظروف‌ها دانست و خاطر نشان کرد: تمام مخالفت‌های استکبار جهانی برعلیه نظام جمهوری اسلامی ایران، به دلیل داشتن علم است.

وی به خیزش‌های مردمی در کشورهای اروپایی و آمریکا و اقیانوسیه اشاره کرد و اظهار داشت: با حفظ فرهنگ کامل اسلامی می‌توان نظام اسلامی را به اقصی نقاط جهان سرایت داد.

وی، با اشاره به اینکه، زمانی علوم پایه، دانش انرژی، نانو، سلول‌های بنیادی و صنعت مادر در انحصار کشور ایران بوده است یادآورشد: وظیفه دانشگاهیان است که قدر خود را دانسته و با ارتقاء سطح علمی و دانش سعی کنند بیشتر کشورهای استکباری را بترسانند.

حجت‌الاسلام انصاریان با تاکید بر اینکه، معصیت، فساد، بی‌علمی و جهل انسان را می‌سوزاند افزود: انسان خلیفه‌الله باید هیچ فسادی از فرهنگ غرب را قبول نکرده و سعی کند در شخصیت و ارزش و عظمت، برتر ازدیگر کشورها باشد.

سوگواری و سفره حسینی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.


نظر شما :