حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کاشان برای ترم جدید دین‌پژوه می‌پذیرد (۱۳-۱۰-۹۰)

۱۴ دی ۱۳۹۰ | ۱۵:۳۰ کد : ۱۴۷۷۸ نهاد
تعداد بازدید:۸۵۳
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه کاشان گفت: حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان این دانشگاه از علاقمندان به فراگیری فرهنگ و معارف اهل بیت (ع) برای ترم جدید دین‌پژوه می‌پذیرد.

حجت‌الاسلام عباس خادمیان با اشاره به شروع ترم چهارم حوزه علوم اسلامی دانشگاه کاشان از 20 بهمن ماه سال جاری افزود: در این حوزه تاکنون 250 دین‌پژوه مشغول به تحصیل هستند.

وی اظهار داشت: علاقمندان می‌توانند جهت ثبت‌نام تا پانزدهم بهمن ماه به پایگاه اینترنتی www.hodat.ir مراجعه کنند.

وی، انتخاب دانشجویان نخبه دینی مذهبی، ایجاد نشاط علمی، تقویت ایمان و غیرت دینی و رشد اخلاق اسلامی و تهذیب نفس را از اهداف حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ذکر کرد و افزود: علاقمندان دانشگاهی با ثبت نام در این حوزه می‌توانند نیازهای خود را در حوزه‌های معرفت‌شناسی، هستی‌شناسی، انسان‌شناسی با رویکرد دینی مبتنی بر قرآن و معارف مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام برآورده سازند.

به گفته وی، در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، علاوه بر ارائه دروس اخلاق توسط استادان، دین‌پژوهان در 6 ترم تحصیلی، در مجموع 66 واحد درسی را با عناوینی چون کلام اسلامی و اعتقادات با رویکرد جدید کلامی، فقه و احکام اسلامی، معارف قرآن، جریان‌شناسی فکری، فرهنگی، سیاسی، تاریخ اسلام و سیره معصومین علیهم‌السلام، آشنایی با فلسفه اسلامی، عرفان اسلامی و مکاتب غرب می‌گذرانند و در کنار آنها با دروس پایه برای ورود به معارف مکتب اهل بیت علیهم السلام مانند صرف، نحو، منطق، اصول فقه آشنا می‌شوند.

حجت‌الاسلام خادمیان، مسئول حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کاشان یادآورشد: انجام فعالیت‌های پژوهشی، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی و برگزاری مراسم معنوی از دیگر برنامه‌های این حوزه است.


نظر شما :