آیت‌الله نمازی: مکتب اسلام پاسخگوی همه نیازهای جوامع بشری است(۱۰-۱۱-۹۰)

۱۲ بهمن ۱۳۹۰ | ۱۶:۴۵ کد : ۱۴۷۸۶ نهاد
تعداد بازدید:۷۹۵
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: تنها مکتبی که می‌تواند بشریت را سامان‌دهی کند و پاسخگوی همه نیازها و حلال جوامع بشری باشد اسلام است.

آیت‌الله نمازی در جمع استادان دانشگاه کاشان، معلم، مربی، قانون و حاکم را از نیاز های جامعه بشری دانست و افزود: معلم، مربی، قانون‌گذار و حاکم بشر، خداوند باری‌تعالی است.

وی، ولایت‌ الله، ولایت‌الرسول‌الاعظم (ص)، ولایت ائمه معصومین (ع) و ولایت فقیه را از سلسله مراتب ولایت برشمرد و اظهار داشت: در زمان غیبت و عدم دسترسی جامعه بشری به امامان معصوم، جامعه نیاز به جانشین و رهبری صالح و امین برای اداره دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بحث مدیریت و رهبری جامعه بشری از آن اقدس ربوبی است، افزود: در پرتو ولایت، انسان از انحرافات عقیدتی و اخلاقی مصون می‌ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: رهبر باید کسی باشد که خود مبرا از ظلم ستم و آگاه به نیازهای بشری باشد.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، سرنگونی حکومت‌ها را به دلیل حاکمان بی‌دین و جاهل دانست و افزود: برخی از حاکمان زر و زور که خود مدعی حقوق جامعه بشری هستند، با ابزارهای مختلف نظامی، جنگ و خونریزی درصدد کسب منافع خود هستند.

آیت الله نمازی، با تاکید بر اینکه کسی که یکبار در عمرش مرتکب گناه شده باشد شایسته حکومت و رهبری نیست تصریح کرد: امام باید عالم و مبرا از هرگونه گناه و ناپاکی و واقف بر همه نیازهای بشر باشد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان خاطر نشان کرد: اگر حاکم عادل و فقیه نباشد انسان مسیر درست را گم می‌کند و در جامعه هرج و مرج به وجود می‌آید.


نظر شما :