دیدار دانشمندان هسته‌ای کشور با رهبر معظم انقلاب(۶-۱۲-۹۰)

۰۶ اسفند ۱۳۹۰ | ۱۱:۱۳ کد : ۱۴۷۹۷ اینترنت
تعداد بازدید:۷۵۴
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مسئولان سازمان انرژی اتمی و جمعی از دانشمندان هسته‌ای کشور، بزرگترین دستاورد موفقیت‌ها و پیشرفت‌های دانشمندان جوان در عرصه علم و فناوری هسته‌ای را، ایجاد احساس عزت نفس و عزت ملی در کشور و ارائه الگویی به ملت‌های منطقه و جهان از توانایی یک ملت برای ایستادگی در مقابل فشارها، استقلال و توانایی شکستن انحصار علمی قدرت‌های استکباری دانستند و تأکید کردند:

ملت ایران هیچگاه به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود و به دنیا نیز ثابت خواهد كرد كه سلاح هسته‌ای اقتدارآفرین نیست بلكه یك ملت با اتكاء به استعدادها و ظرفیت‌های بالای انسانی و طبیعی خود، توانایی شكستن اقتدار متكی به سلاح هسته‌ای را دارد.
رهبر انقلاب اسلامی وجود نیروی انسانی كارآمد، هوشمند، دانشمند، خوش‌فكر و پرانگیزه در كشور را یكی از نعمت‌های الهی برشمردند و افزودند: اگر چه پیشرفت‌های دانشمندان جوان در عرصه فناوری هسته‌ای ابعاد مختلفی دارد اما مهمترین بُعد آن، ایجاد احساس عزت ملی و عزت نفس در ملت ایران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ایجاد روحیه عزت نفس در كشور را مرهون انقلاب اسلامی دانستند و خاطرنشان كردند: برخلاف تبلیغاتی كه تلاش دارد بگوید ملت ایران و جوانان این كشور، «نمی‌توانند»، اما هر پیشرفت و دستاورد بزرگ علمی، بشارت می‌دهد كه ملت ایران «می‌تواند».
ایشان دستاوردهای علمی و فناوری هسته‌ای را مرتبط با منافع ملی و آینده كشور ارزیابی كردند و افزودند: چند كشوری كه به ناحق و با انحصار علمی، خود را بر دنیا مسلط كرده و نام خود را نیز جامعه جهانی گذاشته‌اند، از شكسته شدن این انحصار علمی بوسیله ملت‌ها هراسناك هستند و بخشی از جنجال‌آفرینی و هیاهوی آنها بر ضد ملت ایران نیز به همین دلیل است.
رهبر انقلاب اسلامی استفاده از علم برای زورگویی را بزرگترین جنایت بر ضد بشریت خواندند و تأكید كردند: اگر ملت‌ها بتوانند بصورت مستقل در عرصه‌های هسته‌ای، هوافضا، فناوری، علمی و صنعتی به پیشرفت دست پیدا كنند، دیگر زمینه‌ای برای سلطه زورگویانه قدرت‌های جهانی باقی نخواهد ماند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شكسته شدن انحصار علمی بوجود آمده بوسیله قدرت‌های سلطه‌گر، در ایران، خاطرنشان كردند: باید با اتكاء به خداوند متعال و بدون توجه به جنجال‌ها مسیر پیشرفت‌های علمی در عرصه‌های مختلف بویژه فناوری هسته‌ای با قدرت و جدیت ادامه پیدا كند.
ایشان هدف اصلی جنجال‌آفرینی قدرت‌های سلطه‌گر را، متوقف كردن حركت پیشرفت علمی ملت ایران برشمردند و افزودند: شكی وجود ندارد كه دستگاه‌های تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در كشورهای مقابل ما، به خوبی می‌دانند كه ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست، زیرا جمهوری اسلامی ایران، از لحاظ فكری، نظری و فقهی داشتن سلاح هسته‌ای را گناه بزرگ می‌داند و اعتقاد دارد نگهداری چنین سلاحی نیز بیهوده، پرضرر و پرخطر است.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد به دنیا ثابت كند كه داشتن سلاح هسته‌ای قدرت‌آفرین نیست و اقتدار از سلاح هسته‌ای بدست نمی‌آید بلكه می‌توان اقتدار متكی به سلاح هسته‌ای را درهم شكست و ملت ایران، این كار را خواهد كرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید براینكه فشار، تحریم، تهدید و ترور نتیجه‌ای نخواهد داشت و ملت ایران به مسیر پیشرفت‌های علمی خود ادامه خواهد داد، افزودند: این فشارها و تحریم‌ها از یك جنبه نشانگر ضعف قدرت‌های استكباری است و در مقابل، ملت ایران را مستحكم‌تر خواهد كرد زیرا ملت از عصبانیت دشمن متوجه می‌شوند كه راه و هدف را درست انتخاب كرده‌اند و به آن ادامه خواهند داد.
ایشان موضوع هسته‌ای را نیز یك بهانه خواندند و خاطرنشان كردند: تحریم‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است در حالیكه موضوع هسته‌ای، مربوط به چند سال اخیر است، بنابراین مشكل اصلی آنها، ملتی است كه تصمیم گرفته مستقل باشد، زیر بار ظلم نرود و ظالم را افشاء كند و این پیام را به همه ملت‌ها نیز بدهد كه این كار را انجام داده است و بیشتر هم انجام خواهد داد.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: هنگامی كه ملتی تصمیم می‌گیرد با توكل بر حمایت‌های الهی و تكیه بر قدرت درونی خود بایستد، هیچ مانعی نمی‌تواند جلوی او را بگیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دانشمندان هسته‌ای كشور را به بالا بردن همت‌ها و انگیزه‌ها در مسیر پیشرفت‌های علمی توصیه كردند و افزودند: موضوع صنعت هسته‌ای فقط موضوع استفاده از آن در بخش‌های مختلف و ملی كشور نیست بلكه این حركت به جوان‌ها، دانشمندان و ملت، عزم و تصمیم راسخ می‌بخشد زیرا ایستاده و پرانگیزه نگه داشتن ملت بسیار مهم است.
در ابتدای این دیدار آقای دكتر عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی كشور، گزارشی از دستاوردهای جدید صنعت هسته‌ای و همچنین تلاش‌های انجام گرفته برای بومی‌سازی این دانش و استفاده از آن در بخش‌های پزشكی بویژه تولید رادیو دارو و مطالعات كشاورزی ارائه كرد.

نظر شما :