دیدار اقشار مختلف مردم و جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران با رهبر معظم انقلاب(۱۴-۱۲-۹۰)

۱۴ اسفند ۱۳۹۰ | ۱۴:۱۵ کد : ۱۴۷۹۸ اینترنت
تعداد بازدید:۶۹۹
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران، حساسیت انتخابات روز جمعه را بیشتر از انتخابات دوره‌های قبل دانستند و با اشاره به اهمیت بسیار زیاد حضور گسترده مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تأکید کردند:

به لطف الهی، ملت ایران در انتخابات روز جمعه، سیلی سخت‌تری از 22 بهمن، به چهره استكبار خواهد زد و عزم و اراده مستحكم خود را به رخ دشمن خواهد كشید تا جبهه استكبار بداند كه در مقابل این ملت، كاری از پیش نخواهد برد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات پرحجم و گسترده چندین ماهه رسانه‌های جبهه استكبار برای دلسرد كردن مردم از حضور در انتخابات مجلس افزودند: در همه دنیا، انتخابات پرشور، مظهر زنده بودن یك ملت و عزم و اراده راسخ آنان است، بنابراین در هر كشوری كه حضور مردم در انتخابات گسترده باشد، نشانه هوشیاری ملت و همراهی آنان با نظام خود است.
ایشان با اشاره به درصد پایین مشاركت مردم امریكا در دوره‌های مختلف انتخابات ریاست جمهوری در سال‌های اخیر، خاطرنشان كردند: این میزان مشاركت، با حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و همچنین انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و هدف تبلیغات پرحجم رسانه‌های جبهه استكبار نیز، گرفتن این حضور پرشور و گسترده از ملت ایران است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آن چیزی كه از لطف الهی احساس می‌كنم و احتمال قوی می‌دهم، این است كه ملت ایران در انتخابات روز جمعه، سیلی سخت‌تری به چهره استكبار خواهد زد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: دل‌های مردم و هدایت آنها به دست خداوند متعال است و هنگامی كه دل ملت، مسئولان و دلسوزان كشور با خدا باشد، پروردگار نیز راه را باز و توفیق را نصیب خواهد كرد و به فضل الهی، این توفیق روز جمعه نصیب ملت ایران خواهد شد.
ایشان با تأكید بر اینكه حضور در انتخابات، حقیقتاً ضربه‌ی محكمی به چهره استكبار است، افزودند: آنچه در انتخابات بسیار مهم است، حضور گسترده مردم است، زیرا هرچه حضور مردم بیشتر باشد، مجلسی تواناتر و شجاع‌تر و با پشتوانه محكم تشكیل خواهد شد و چنین مجلسی خواهد توانست  صدای آحاد مردم را با قدرت به گوش دنیا برساند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: البته در كنار مسئله حضور مردم، رأی به نامزدهای صالح نیز مهم است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حساسیت انتخابات روز جمعه را بیشتر از انتخابات دوره‌های قبل ارزیابی و تأكید كردند: حساسیت این دوره از انتخابات به این علت است كه جبهه استكبار همه تیرهای خود را بر ضد ملت ایران، خرج كرده و به تیرهای آخر رسیده است، بنابراین مردم باید بایستند و عزم و اراده خود را به رخ دشمن بكشند تا جبهه استكبار بداند كه در مقابل این ملت نمی‌تواند مقاومت كند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات صریح و علنی سردمداران جبهه استكبار مبنی بر اعمال فشار و تحریم برای خسته و دلسرد كردن ملت ایران، افزودند: امریكا، غرب و صهیونیسم می‌خواهند مردم ایران را از حركت در راهی كه منجر به بیداری عمومی دنیای اسلام شده و به صورت یك الگو درآمده است، باز دارند و به ملت‌های دیگر بگویند، ملت پیشرو ایران دلسرد شده و این الگو شكست خورده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: اما عجیب است كه بعد از گذشت بیش از 30 سال و حتی افزایش فشارهای سیاسی، اقتصادی، تبلیغاتی و امنیتی، ملت ایران، شاداب‌تر، زنده‌تر، با استقامت‌تر و مصمم‌تر از هر زمان دیگری است.
ایشان خاطرنشان كردند: راهپیمایی 22 بهمن امسال و حركت عظیم مردم در پشتیبانی از نظام اسلامی، یك سیلی به صورت استكبار بود زیرا دشمنان ملت ایران آرزو دارند، گروهك‌هایی را به خیابان بیاورند تا بر ضد نظام اسلامی شعار دهند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تظاهرات مردم اروپا بر ضد دولت‌های خود افزودند: خوابی كه دشمن  برای ملت ایران دیده بود، اكنون برای خودشان تعبیر شده و این پیروزی ملت ایران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: ملت ایران، با وجود همه فشارها و حتی به شهادت رساندن دانشمندان جوان كشور، اجازه نداده است توطئه‌های جبهه استكبار به نتیجه برسد.
ایشان در ارزیابی جامع از شرایط كشور خاطرنشان كردند: امروز ملت ایران در همه ابعاد، با یك نگاه راهبردی، در حال حركت رو به جلو است و از هر زمان دیگری نیز مصمم‌تر و سرحال‌تر است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شادابی و نشاط نسل جوان كنونی افزودند: شهدا، كه عموماً از نسل جوان بودند، اكنون به یك الگوی با عظمت برای جوانان و آحاد مردم تبدیل شده‌اند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ذكر نمونه‌هایی از جوانان الگو در تاریخ اسلام بویژه حضرت امام حسن عسگری (ع) و حضرت امام جواد (ع)، خاطرنشان كردند: شهدا به عنوان الگوی نسل جوان و آحاد مردم، ناظر به سرنوشت و اعمال ملت ایران هستند و هر اقدام و حضوری كه موجب حركت پرشتاب‌تر در مسیر رو به جلو كشور شود، قطعاً موجب خرسندی روح امام بزرگوار و روح شهدا خواهد شد.

نظر شما :