دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با رهبر معظم انقلاب(۱۱-۴-۹۱)

۱۱ تیر ۱۳۹۱ | ۱۶:۳۶ کد : ۱۴۸۶۲ اینترنت
تعداد بازدید:۷۴۴
در سالروز ولادت نورانی حضرت اباالفضل العباس علیه‌السلام، استادان و قاریان و حافظان برتر بیست‌و‌نهمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، محفل نورانی انس با قرآن تشکیل دادند و با تلاوت آیات آسمانی، پروردگار کریم را حمد و ثنای گفتند.

در سالروز ولادت نورانی حضرت اباالفضل العباس علیه‌السلام، استادان و قاریان و حافظان برتر بیست‌و‌نهمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآن كریم، در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، محفل نورانی انس با قرآن تشكیل دادند و با تلاوت آیات آسمانی، پروردگار كریم را حمد و ثنای گفتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار كه در تالار اماكن متبركه‌ی آستان قدس رضوی برگزار شد، تدبر در آیات الهی و فهم معارف قرآنی و درس‌آموزی از قرآن مجید را نیاز اساسی ملت‌های مسلمان برشمردند و خاطرنشان كردند: تلاوت قرآن با صوت و الحان زیبا، هدف و اصل نیست و باید به عنوان مقدمه‌ای ضروری برای خشوع دل‌ها و ایجاد آمادگی برای درك و فهم معارف قرآنی مورد توجه قرار گیرد.

ایشان عشق و دلدادگی ملت ایران به قرآن كریم را موهبتی الهی و نیازمند شكرگزاری عمیق پروردگار دانستند و افزودند: ملت ایران مفتخر است كه پرچم حاكمیت قرآن و اسلام را در دنیای مادی به اهتزاز درآورده و با صبر و استقامت و تحمل دشواری‌ها، روزبه‌روز بر تلألؤ این پرچم نورانی می‌افزاید و با هوشیاری، اقتدار و پیشرفت مستمر، مكر و توطئه‌های دشمنان را ناكام می‌گذارد.

ایشان عزت اسلامی ملت ایران را از نتایج عمل به درس‌های حیات‌بخش قرآن برشمردند و افزودند: ملت‌های مسلمان از این نمونه‌ی درخشان می آموزند كه اگر ملتی ایمان داشت، وعده‌های الهی را باور كرد، در راه قرآن و اسلام استقامت به خرج داد و به لبخند و ترفند دشمن اعتماد نكرد، بر پیچیده‌ترین تجهیزات نظامی و گسترده‌ترین توطئه‌های سیاسی، اطلاعاتی و اقتصادی پیروز خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به طرح‌ها و اقدامات آمریكا و صهیونیزم برای مقابله با حركت‌های اسلامی ملت‌های منطقه خاطرنشان كردند: دشمنان خونخوار و غدار، در مقابل گسترش و تعمیق حركت‌های اسلامی ملت‌ها مقاومت می‌كنند، اما ادامه‌ی حركت ملت‌ها در مسیر قرآن، این توطئه‌ها را ناكام می‌گذارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشكیل هرچه بیشتر جلسات حفظ و قرائت قرآن كریم و گسترش آموزش‌های مرتبط با این كتاب الهی را «موجب قرآنی شدن بیشتر» فضای عمومی كشور عنوان كردند و افزودند: با وجود همه‌ی عوامل مخرب، شمار جوانان ایرانی كه اهل معنویت و دعا هستند، با جوانان كشورهای دیگر قابل قیاس نیست كه این نیز جای شكر دارد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اذعان مراكز بین‌المللی به یازده‌برابر بودن سرعت پیشرفت علمی ملت ایران نسبت به متوسط جهانی خاطرنشان كردند: این ملت با تكیه بر جوانان مؤمن خود، در همه‌ی زمینه‌های علمی، سیاسی و آبادانی به پیشرفت ادامه خواهد داد.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/20072/A/13910404_4520072.jpg
در این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی، نماینده‌ی ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در گزارشی از بیست‌و‌نهمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآن كریم اعلام كرد: در این دوره ۱۰۳ قاری و حافظ از ۶۸ كشور جهان و در حضور ۱۴ داور بین‌المللی به رقابت پرداختند.

حجت الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به استقبال بسیار گرم مردم از این مسابقات، حضور گسترده‌ی جوانان در میان قاریان و حافظان قرآن را بشارت‌آفرین دانست و افزود: سازمان اوقاف بر اساس یك برنامه‌ریزی چهار ساله می‌كوشد تا به یاری پروردگار، یك میلیون حافظ و یك میلیون قاری قرآن را پرورش دهد.

نظر شما :