"محمد سجادزاده" در جمع دانشجویان شرکت کننده در طرح ضیافت دانشگاه کاشان(۷-۵-۹۱)

۰۷ مرداد ۱۳۹۱ | ۱۲:۳۵ کد : ۱۴۸۷۱ نهاد
تعداد بازدید:۱۳۳۱
یک استاد جامعه شناس ماهواره ها را به عنوان عوامل تغییر دهنده سبک و نحوه نگرش زندگی افراد، دارای تاثیر گذاری بسیار بالا یی دانست.   به گزارش (ماوا)؛ "محمد سجادزاده" در جمع دانشجویان شرکت کننده در طرح ضیافت دانشگاه کاشان در تالار علامه فیض این دانشگاه اظهار داشت: در جهان معاصر نحوه مقابله با ارزش ها از سوی دشمنان تغییر کرده است.

وی افزود: عرصه جنگ های نظامی و لشکرکشی ها جای خود را به گستره رسانه هایی داده که تاثیر گذارترین آنها در جهان، زیر نظر سرویس های سازمان های امنیتی آمریکا، انگلیس و وابستگان به آنها فعالیت می کنند.

   این جامعه شناس با اشاره به فعالیت بیش از 18 هزار شبکه ماهواره ای در جهان و پنج هزار شبکه در ایران که دو هزار و 700 شبکه آن بصورت باز یا کد نشده در اختیار کاربران قرار دارد، تاکید کرد: مهم ترین تاثیر این شبکه ها القای نحوه سبک زندگی و تغییر الگوهای ارزشی ملت هاست.

   سجادزاده تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی فهمیده اند که رویارویی مستقیم با ملتی مانند ایران، نتیجه ای ندارد؛ پس با ساختن مستندهایی مانند "روزی روزگاری ایران" توسط عده ای جاسوس در لباس خبرنگار، به صراحت اعلام کرده اند که اگر با ایران مقابله کنیم، ماجرای امام حسین(ع) تکرار می شود.

   وی افزود: آنها در نتیجه این باور، به تغییر رویکرد خود دست زده و سعی دارند الگوی غیرت حسینی و شجاعت و فداکاری زینبی را از جوان هاجدا کرده و از این طریق به اهداف خود برسند.

   این استاد جامعه شناسی با بیان اینکه آنها با فریب افکار عمومی، حقوق بشر دولایه ای را نیز ارایه می کنند، تاکید کرد: دولت ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی در بحرین، افغانستان و برخی از کشورهای مسلمان حقوق بشر را به اشکال مختلف نقض می کنند و هر جا که منافع آنها در میان باشد، برای حقوق بشر نوحه سرایی می کنند.

   سجادزاده نحوه برخورد کشورها، ملت ها و مسئولان را با این رویه با اهمیت دانست و تصریح کرد: بایستی به دور از رویکرد افراطی و تفریطی به ماهواره، با هوشیاری و بصورت گزینشی به این ابزار قدرتمند رسانه ای توجه کرد.

   وی بیان کرد: خانواده های مسلمان ایرانی بایستی توجه داشته باشند که 63 شبکه ایرانی ماهواره با چه هدفی الگوی خانوادگی غربی را برای آنها به نمایش گذارده و بی بند و باری، تسامح در رفتار جنسی و مسایل انحرافی را القا می کنند.

   وی تاکید کرد: متاسفانه الگوگیری خانواده ها و جوانان در این زمینه علط بوده و موجب افزایش

آمار طلاق، مصرف گرایی و تغییر نحوه پوشش و برخورد در میان خانوده های ایرانی شده است.

   وی افزود: بهترین راه مقابله با این جریان، هوشیاری و بصیرانه نگاه کردن به مقوله ماهواه است؛ به طوری که تنها گیرنده نبوده و منفعلانه تاثیرات را نپذیریم.

   وی همچنین به معرفی شبکه های ماهواره و دسته بندی آنها پرداخت و بخش هایی از برنامه های این شبکه ها را برای دانشجویان پخش کرد که با استقبال بسیار خوب دانشجویان روبرو شد.

   یکهزار و 200 دانشجو در طرح ضیافت ماه مبارک رمضان در دانشگاه کاشان شرکت کرده اند.


نظر شما :