نخستین ساختمان پژوهشکده نانو کشور در دانشگاه کاشان افتتاح می‌شود(۹-۸-۹۱)

۰۹ آبان ۱۳۹۱ | ۰۸:۴۵ کد : ۱۵۰۲۰ دانشگاه
تعداد بازدید:۶۰۷
رئیس دانشگاه کاشان، از افتتاح و بهره‌برداری از نخستین، مجهزترین و بزرگترین ساختمان پژوهشکده نانو کشور در این دانشگاه خبر داد.

دکتر عباس کتابی گفت: این پژوهشکده به مساحت چهار هزار و 700 متر مربع در سه طبقه در این دانشگاه ساخته شده است.

وی، بخش اداری، کلاس، اتاق های اساتید، آزمایشگاه های تحقیقاتی، کتابخانه و مرکز کامپیوتر را از جمله امکانات ساختمان پژوهشکده نانو دانشگاه کاشان ذکر کرد و افزود: این پژوهشکده با اعتبار 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در آینده نزدیک در این دانشگاه به بهره‌برداری می‌رسد.

کتابی، پژوهشکده نانو دانشگاه کاشان را، نخستین پژوهشکده نانو کشور برشمرد واظهار داشت: در این پژوهشکده در حال حاضر 200 دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های نانو شیمی، نانو فیزیک، نانو مکانیک، نانو مهندسی شیمی و نانو الکترونیک به تحصیل مشغول هستند.

وی خاطر نشان کرد: با افتتاح این ساختمان ظرفیت  رشته های تحصیلات تکمیلی فناوری نانو افزایش می یابد و انجام کارهای پژوهشی بنیادی و کاربردی نیز توسعه بیشتری خواهد یافت.

 رئیس دانشگاه کاشان، به کسب رتبه هشتم فناوری نانو این دانشگاه در بین دانشگاه های کشور اشاره کرد و یادآورشد: این پژوهشکده در جشنواره های مختلف نانو رتبه های نخست تا سوم را در سال های گذشته به خود اختصاص داده است.

وی، تلاش در جهت افزایش توان و اطلاعات علمی و کاربردی کشور در زمینه نانوفناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص در سطح کارشناسی ارشد و دکتری، تلاش در جهت تجاری سازی نتایج تحقیقات نانوفناوری و ارائه راهکارهای علمی و عملی و ترویج استفاده از نانوفناوری در توسعه صنعتی و فناوری کشور را از جمله اهداف تاسیس ایجاد پژوهشکده فناوری نانو دانشگاه کاشان ذکر کرد.

کتابی یادآورشد: ماموریت ویژه پژوهشکده نانو دانشگاه کاشان، ارتقاء راندمان سلول های خورشیدی و بهره گیری از تازه ترین پیشرفتهای علمی و تحقیقاتی در کلیه مراحل پژوهشی به منظور توسعه علمی و اقتصادی کشور است.


نظر شما :