نمایشگاه بانوی ایرانی، پوشش اسلامی در دانشگاه کاشان گشایش یافت(۷-۲-۹۲)

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۹:۴۷ کد : ۱۵۳۳۶ دانشگاه
تعداد بازدید:۹۵۸
به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن نمایشگاه "بانوی ایرانی، پوشش اسلامی" با حضور رییس دانشگاه و جمعی از مسئولان شهرستان طی مراسمی در دانشگاه کاشان گشایش یافت. 

رییس دانشگاه کاشان در این مراسم حفظ حجاب و  پوشش اسلامی برای زنان را از ضروریات دین مقدس اسلام دانست و گفت: یکی از نشانه های فرهنگ اسلامی عفاف و حجاب است.

دکتر عباس کتابی، با گرامیداشت سالروز ولادت فاطمه زهرا(س) و روز زن افزود: بانوان جامعه ما به خصوص دانشجویان باید چگونگی زندگی و سیره آن حضرت را در مسایل مختلف بویژه عفاف و حجاب الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند.

وی، به هجمه فرهنگی و تبلیغات گسترده شبکه های مجازی دشمنان بر علیه فرهنگ ما اشاره کرد و اظهار داشت: وظیفه بانوان است که از گوهر ناب حجاب دفاع و محافظت کنند.

رییس دانشگاه کاشان، برگزاری این نمایشگاه را یک اقدام نمادین در راستای حفظ و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برشمرد و ابراز امیدواری کرد: که برگزاری این نمایشگاه شروعی برای توجه بیشتر به فرهنگ اسلامی باشد.


 

عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه کاشان نیز در این مراسم حفظ حجاب را به بانوان تاکید کرد و گفت: کشف حجاب سوغاتی است که صهیونیست ها بر ما تحمیل کردند.

حجت الاسلام عبدالله موحدی محب با بیان اینکه دشمن بدحجابی و بی حجابی را بر ما تحمیل کرده است افزود: بانوان بایستی توجه بیشتری به حفظ و رعایت عفاف و حجاب خود داشته باشند.

وی، حجاب را مصونیت برای بانوان دانست و اظهار داشت: عامل بسیاری از فسادها و گناه ها بدحجابی است.

در ابتدای گشایش این نمایشگاه دختران دانش آموز حافظان حجاب شهرستان کاشان نیز در یک اقدام نمادین از محل درب دانشگاه تا محل برگزاری این نمایشگاه را راهپیمایی و با سردادن شعارهای "ای خواهر مسلمان زینت تو حجاب است و عفت و زینت زن در پرتو حجاب است" و "خواهرم حجاب تو عزت است، پاداش این عزتت بهشت بی منت است" "حجاب برتر چادر است چادر است" بر حفظ حجاب بانوان تاکید کردند.


 

این نمایشگاه  به همت کانون دانشجویی عفاف و حجاب (عروج) و مدیریت فرهنگی دانشگاه و با همکاری مراکز فنی و حرفه ای شهرستان کاشان تا 13 اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاههای دانشگاه کاشان برای بازدید علاقمندان دایر است.

نمایش مد و لباس، برش، دوخت و دوزلباس، غرفه های لباس محلی، رنگرزی سنتی پارچه و محصولات فرهنگی در طرح و انواع مختلف به همراه طرح صدف (با نمایش زنده لباس اسلامی) از محصولات ارائه شده در این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه همچنین انواع چادر و مانتو در مدل و طرحهای مختلف و البسه حجاب با تخفیف 10 تا 30 درصد به فروش می رسد.


نظر شما :