معرفی استادان و دانشجویان برتر کارآفرین و فناور دانشگاه کاشان(۲۳-۲-۹۲)

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۸:۴۷ کد : ۱۵۳۸۹ دانشگاه
تعداد بازدید:۷۲۵
استادان و دانشجویان برتر کارآفرین و فناور دانشگاه کاشان طی مراسمی در جشنواره کارآفرینی معرفی شدند.
معرفی استادان و دانشجویان برتر کارآفرین و فناور دانشگاه کاشان(۲۳-۲-۹۲)

رییس مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان، هدف از برگزاری این مراسم را توجه به کاربردی کردن علوم ذکر کرد و گفت: در این مراسم از استادان و دانشجویانی که دغدغه شان مشکلات جامعه است و در راستای کاربردی کردن پژوهش کوشیده اند و تولید علم به ثروت را فراهم کرده اند تقدیر می شود.

دکتر علیرضا فرجی، تفکر، همت، ایمان، حسن ظن و صبر را لازمه توسعه کارآفرینی دانست و گفت: با برنامه ریزی و نظم و خدمت به دیگران، می توان در راستای جامعه ی پویا و کارآفرین قدم گذاشت.

رییس شرکت هامون نایزه نیز در این مراسم گفت: کارآفرینی تمایل به کار گروهی، خطرپذیری، ایجاد، هدایت، اجرا و پیگیری ایده و نوآوری برای حداکثرسازی ارزش حاصل از فرصت هاست.

مهندس شریعتی، توسعه فرهنگ علم و نوآوری در دانشگاهها را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: توسعه فرهنگ علم و نوآوری، ثبات سیاسی و امنیت سرمایه گذاری همراه با مقررات، بستر مورد نیاز کارآفرینی است.

وی، تعامل بین حوزه سیاست، صنعت و اقتصاد و علم و فناوری را رمز موفقیت جوامع توسعه یافته دانست و افزود: بایستی در دانشگاهها با تربیت نیروی انسانی کارآفرین و خلاق سعی شود تا علم تبدیل به محصول شود.

مهندس شریعتی، ویژگی های افراد کارآفرین را خوداتکایی و اعتماد به نفس، پشتکار واستقامت، احساس نیاز درونی به کسب موفقیت و کشف فرصت ها و ریسک پذیری دارای اهداف آرمانی و روشن برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: توجه به رشد و تعالی و خلق ارزش، برخورداری از سیاست های نوآورانه در بازار، تمرکز برمشتری و نیازهای ناگفته اش، ارزیابی ریسک ها و برخورداری از نیروی انسانی دارای چشم انداز استراتژی و آرمانگرا را از ویژگیهای نهادی های کارآفرین است.

در این مراسم "دکتر مهران رضایی"، "دکتر محسن نیازی"،" استاد معرفت الله لطفی و"دکتر محمد عقیقی" به عنوان اساتید برتر فناور و کارآفرین و "احسان بلور کاشانی"،"مسعود ستاری" و"محمدرضا روز بی نی" به عنوان دانشجویان فناور و کارآفرین نمونه معرفی شدند.

در این جشنواره  همچنین از "مریم بقایی" کارآفرین نمونه دربرپایی کارگاه فرش در دانشگاه کاشان تقدیر شد.


 

در این مراسم از طرف مرکز کارآفرینی دانشگاه کاشان به سه نفر از شرکت کنندگان مبلغ 500 هزار ریال و از طرف شرکت هامون نایزه به 20 نفر مبلغ یک میلیون ریال و از طرف دکترنیازی به پنج نفر از شرکت کنندگان هر کدام مبلغ 200 هزار ریال اهدا شد.

در پایان از کارگاه قالی بافی مستقر در دانشگاه کاشان رونمایی شد.


نظر شما :