تودیع معارفه مدیر فرهنگی و مدیریت ارتباطات فرهنگی

۱۳ مهر ۱۳۹۲ | ۰۸:۲۲ کد : ۱۵۵۱۸ دانشگاه
تعداد بازدید:۱۸۰۹
مراسم تودیع معارفه مدیران فرهنگی و مدیریت ارتباطات فرهنگی دانشگاه کاشان طی مراسمی در سالن کنفرانس سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد.
تودیع معارفه مدیر فرهنگی و مدیریت ارتباطات فرهنگی

رئیس دانشگاه کاشان در این مراسم فعالیت های فرهنگی این دانشگاه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و علیرغم تنگناها، کارکنان و مجموعه فرهنگی این دانشگاه فعالیت های درخشانی را به ارمغان گذاشته اند.


 

دکتر عباس کتابی فعالیت در عرصه فرهنگ را باارزش دانست و افزود: فرهنگ هزینه نیست و سرمایه گذاری است و از آنجا که دانشجویان آینده سازان مملکت هستند، هر چه در راستای ارتقاء سطح فرهنگی این قشر از جامعه هزینه شود ارزش دارد.

وی به دیدار کارکنان این دانشگاه با آیت الله نمازی اشاره کرد و اظهار داشت: طبق رهنمودهای ایشان، کار مدیریتی جمعی است و فردی نیست و اگر مجموعه ای بخواهد موفق باشد باید روحیه اتحاد و همدلی در امور خود داشته باشد.

وی  ایجاد فضای صمیمی را از دیگر توصیه های امام جمعه کاشان دانست و  گفت: فضا و مکان تحصیل دانشجو بایستی جاذبه داشته باشد تا دانشگاه را خانه دوم خود احساس کند.

رئیس دانشگاه کاشان به مصوبات شورای انقلاب فرهنگی اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبات این شورا فعالیت های دانشگاه در چهار حوزه فرهنگی تربیتی، پژوهشی، آموزشی و مدیریتی تبیین شده است.

وی دانشگاه خردورز، آزاد اندیش، خلاق، تامین کننده استقلال فکری، الهام بخش در جهان اسلام ، تقویت منطق پرسشگری و توسعه کرسی های آزاداندیشی را از جمله رویکردهای حوزه فرهنگی و تربیتی ذکر کرد.

دکتر کتابی، با قدردانی از فعالیت های درخشان مدیران سابق فرهنگی و ارتباطات فرهنگی دانشگاه، از مدیران جدید این حوزه ها خواست تا برای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی و سند چشم انداز این دانشگاه ، فعالیت های فرهنگی را  بیشتر مورد توجه قرار داده و با برنامه ریزی اصولی پیش ببرند.

معاون فرهنگی دانشگاه نیز در این مراسم  موضوع فرهنگ را مهم و یکی از مهمترین دغدغه ها دانست و گفت: برای تحقق دانشگاه اسلامی که مد نظر حضرت امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، شهدا و خانواده های معزز شهداست، بایستی فعالیت های فرهنگی را ارتقاء و سامان دهی بخشید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر امامی با بیان اینکه مجموعه کارکنان دانشگاه مهندسان فرهنگی هستند افزود: مجموعه کارکنان و دانشجویان باید طرح ها و ایده های خلاقانه فرهنگی را ارائه دهند تا بتوانیم آنها را در دانشگاه اجرا کنیم.

مدیر سابق ارتباطات فرهنگی دانشگاه کاشان نیز در این مراسم به رئوس برنامه های چند ساله خود در این حوزه پرداخت و گفت: تخصص، تعهد، تجربه و توسل رمز موفقیت در کارهاست.

مریم هاشمی مهمترین اصل برای اجرای بهتر امور را  ایجاد فضای همدلی، یکرنگی و صمیمت ذکر کرد و اظهار داشت: بایستی برای پیشرفت فعالیت ها، اعتمادسازی و جلب مشارکت بخش های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

مدیر فرهنگی پیشین دانشگاه نیز در این مراسم، با بیان اینکه کار فرهنگی انجام تکلیف نیست گفت: طبق تاکیدات مقام معظم رهبری، بایستی در امور فرهنگی به دنبال نتیجه بود و نتایج و ثمرات آن را مشاهد کرد.

محد شریف زارعی ، عنصر مهم در فضای فرهنگی را دانشجو دانست و افزود: بایستی فضای صمیمی برای انجام فعالیت های فرهنگی دانشجویان ایجاد کرد.

مدیر فرهنگی جدید این دانشگاه نیز، توجه به الگوی ایرانی اسلامی  به عنوان دغدغه اصلی دانست و گفت: برای تحقق اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی نیاز است که همه دانشگاهیان در عرصه های مختلف علمی ، فرهنگی و اجتماعی گام های اساسی بردارند.

 دکتر ذوقی خاطر نشان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی امری است که باید جایگزین گفتمان های قبلی قرار گیرد و هدف اصلی در حوزه های مختلف تکیه بر گفتمان انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی، تقویت روحیه امید و خودباوری ، ترویج روحیه آزاد اندیشی و کوشش در جهت پیشرفت علمی و تعمیق اندیشه های دینی را از جمله اهداف خود در این حوزه برشمرد.

وی، همچنین اصلاح و تکمیل آئین نامه های اجرایی، نظارت و ارزیابی صحیح برنامه ها، پرهیز از اسراف ، تشویق و جهت دهی به فعالیت های علمی، تحقق نشاط علمی و حرکت به سمت هنر دینی و نرمش قهرمانانه، ترویج فرهنگ کتابخوانی و برگزاری دوره های مهارت های دانشجویی را مورد تاکید قرار داد.


 

دکتر ولی مدیر جدید ارتباطات فرهنگی دانشگاه کاشان نیز در این نشست، دانشگاه را صندوقچه فرهنگی دانست و گفت: ارائه توانمندی های فرهنگی، رمز گشایی صندوقچه فرهنگی است.

وی خاطر نشان کرد: در این صندوقچه دفینه های ارزشمندی از پتانسیل و فرصت ها و نیروی انسانی نهفته شده است که بایستی سعی شود تا این دفینه را احیاء کرد.

وی بهترین شاخص فرهنگی را اخلاق حسنه ذکر کرد و افزود: بایستی فضایی دوستانه و بانشاط که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در این حوزه فراهم شود.

دکتر ولی، ابراز امیدواری کرد: تا با هم افزایی و همدلی بتوانیم شکوفایی فرهنگی دانشگاه را شاهد باشیم.

در این مراسم از خدمات دکتر محمدشریف زارعی مدیر فرهنگی و مریم هاشمی مدیریت ارتباطات فرهنگی دانشگاه قدردانی و دکتر محمدرضا ذوقی به عنوان مدیر جدید فرهنگی و عباسعلی ولی به عنوان مدیر جدید ارتباطات فرهنگی دانشگاه کاشان معرفی شدند.


نظر شما :