مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان ارتش در دانشگاه ستاری

۱۳ مهر ۱۳۹۲ | ۱۳:۳۸ کد : ۱۵۵۲۰ اینترنت
تعداد بازدید:۱۱۳۶
هفتمین مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.
مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان ارتش در دانشگاه ستاری


رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، با حضور در محل یادمان شهدای ارتش و قرائت فاتحه، علو درجات شهدا را مسئلت كردند.
فرمانده كل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این مراسم، ورود به سِلك نیروهای مسلحِ شجاع و نام آور جمهوری اسلامی ایران را، برای جوانان تازه وارد، افتخار آمیز دانستند و با اشاره به لزوم تقویت آمادگی ها و استحكام دفاعی نیروهای مسلح در كنار تقویت ساخت درونی نظام اسلامی و وحدت ملی، تأكید كردند: ما از تحرك دیپلماسی دولت از جمله سفر نیویورك حمایت می كنیم زیرا به دولت خدمتگزار اعتماد داریم و به آن خوشبین هستیم اما برخی از آنچه كه در سفر نیویورك پیش آمد بجا نبود، چون ما دولت امریكا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شكن می دانیم.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ما به مسئولین خودمان اعتماد داریم و از آنها می خواهیم با دقت و با ملاحظه همه جوانب، گام ها را محكم بردارند و منافع ملی را به فراموشی نسپارند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر استحكام ساخت درونی نظام اسلامی، خاطرنشان كردند: عناصر اصلی كه از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی، حافظ این انقلاب و ملت ایران و مایه پیشرفت بودند، توجه به آرمان های والای نظام اسلامی و توجه به عزت ملی بوده است، بنابراین وظیفه همه مسئولان و آحاد ملت، دفاع از عزت و هویت ملی است.
ایشان با اشاره به بدبینی و بی اعتمادی نظام اسلامی به امریكا، دولت امریكا را دولتی در پنجه صهیونیستها خواندند و گفتند: دولت امریكا در واقع در جهت منافع صهیونیست ها حركت می كند و از همه دنیا باج می گیرد و به رژیم صهیونیستی باج می دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه ملت ایران هیچگاه تهدید برای هیچ كشوری نیست اما استحكام نیروهای مسلح را مهمترین عامل برای حفظ امنیت نظام اسلامی می داند، افزودند: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی باید حصار مستحكمی در مقابل توطئه های دشمنان باشند.
فرمانده كل قوا با اشاره به تهدیدهای مكرر و مشمئز كننده دشمنان ملت ایران تأكید كردند: همه كسانی كه عادت به تهدید زبانی ایران كرده اند، بدانند، پاسخ ما به هرگونه شرارتی بر ضد ملت ایران، پاسخی جدی و سخت خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ملت ایران، هم، سرسختی خود را در راه دفاع از آرمان ها و منافع خود نشان داده و هم، میل و رغبت خود به سلامت و صلح و همزیستی را زیرا این دو، در كنار یكدیگر هستند.
ایشان در پایان از رشادتها و جانفشانی های ارتش جمهوری اسلامی ایران بویژه نیروی هوایی، در هشت سال دفاع مقدس تجلیل و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس از جمله شهیدان بابایی و ستاری را گرامی داشتند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ضمن خیر مقدم، گفت: در دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی، ضمن آموزش فناوریها و علوم جدید، آموزش معارف دینی و اعتقادی نیز از برنامه های اصلی است.
وی با اشاره به طرح های راهبردی و بومی و نصب انواع شبیه سازها در نیروی هوایی تأكید كرد: نیروی هوایی ارتش با تقویت توان دفاعی و بازدارندگی خود، در آمادگی كامل برای صیانت از مرزهای هوایی و آسمان جمهوری اسلامی ایران، بسر می برد.
همچنین سرتیپ دوم بخشنده فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری گزارشی از برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه هوایی شهید ستاری بویژه طرح پهپاد رزمی و طرح شكاری نیمه سنگین ارائه كرد.
در این مراسم به فرماندهان، اساتید، خلبانان و دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش و همچنین تعدادی از خانواده شهدا، یك جلد كلام الله مجید و هدایایی اعطا شد و نمایندگان دانشجویان جدید و فارغ التحصیل نیز، سردوشی و درجه خود را از دست فرمانده كل قوا دریافت كردند.
در ادامه این مراسم دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش سرود عهد جانبازی را اجرا كردند.
اجرای رزمایش میدانی از دیگر برنامه های مراسم امروز دانشگاه هوایی شهید ستاری بود.
در پایان این مراسم یگانهای حاضر در میدان ضمن اجرای عملیات اعتماد به نفس، از مقابل جایگاه رژه رفتند.


نظر شما :