توسعه علمی مرهون مشارکت خیرین آموزش عالی است

۳۰ مهر ۱۳۹۲ | ۱۵:۲۲ کد : ۱۵۵۴۹ دانشگاه
تعداد بازدید:۱۶۴۹
رئیس دانشگاه کاشان گفت: رشد علمی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی مرهون مشارکت خیرین در توسعه فضاهای آموزشی در دانشگاه هاست.
توسعه علمی مرهون مشارکت خیرین آموزش عالی است

دکتر عباس کتابی در مراسم افتتاح طرح های آموزشی و خدماتی دانشگاه کاشان، از تلاش و مشارکت خیرین در توسعه فضاهای آموزشی کمک آموزشی و رفاهی این دانشگاه قدردانی کرد و افزود: در عرصه کالبدی 12 هزار و 600 متر مربع فضای آموزشی و کمک آموزشی از سال گذشته به مجموعه فضاهای این دانشگاه افزوده شده است.


 

وی به رتبه نخست مشارکت خیرین این دانشگاه در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: خیرین گرانقدر علاوه بر کمک به توسعه فضاهای کالبدی در توسعه فعالیت های پژوهشی این دانشگاه نیز نقش به سزایی داشته اند.

وی به ایجاد بنیاد نخبگان سعیدی و بنیاد کتاب مطهر اشاره کرد و گفت: بنیاد نخبگان سعیدی که به همت برداران سعیدی تاسیس شده از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی نخبگان حمایت و زمینه شکوفایی و هدایت استعدادهای درخشان علمی و فناوری از طریق ارائه کمک ها و خدمات حمایتی مادی و معنوی به نخبگان، پژوهشگران و کارآفرینان را فراهم می آورد.

رئیس دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: بنیاد کتاب مطهر نیز که به همت افراد نیکوکار مرتضی هاشمیان و مهدی کتابچی تاسیس شده در راستای تامین کتاب مورد نیاز برای دانشجویان و ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی تاسیس شده است.

رئیس دانشگاه کاشان، توسعه علمی را مایه مباهات و افتخار برای نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: اگر بخواهیم در تمامی عرصه ها  به خصوص نظام مدیریتی پیشرفت داشته باشیم بایستی از طریق علم و فناوری صورت پذیرد.

عضو هیات علمی گروه معارف دانشگاه کاشان نیز در این مراسم با قدردانی از کمک خیرین در توسعه فضاهای علمی افزود: شما خیرین باید خدا را شاکر باشید که رافت خود را در ضمیر شما متجلی کرده است.

دکتر فهیمی تبار خاطر نشان کرد: افرادی که سرمایه خود را در راستای ارتقاء علمی و انسانیت اهدا می کند اجر و سعادت اخروی را پاداش خواهند گرفت.

وی سخی بودن را یکی از صفات بارز انسان دانست و گفت: خدواند انسان سخاوتمند را هدایتگری و او را به سرمنزل مقصود می رساند.

دکتر فهیمی تبار، علم را یکی از ابزارهای حیات انسانی برشمرد و اظهار داشت: جهل انسانیت را دفع و نابود می سازد.

در این مراسم به جمعی از خیرین الواح تقدیری از سوی معاون اداری مالی و توسعه منابع و دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اهدا شد.

 


نظر شما :