دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج با رهبر معظم انقلاب

۲۰ آبان ۱۳۹۲ | ۱۶:۱۴ کد : ۱۵۵۷۴ اینترنت
تعداد بازدید:۵۷۹۵
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج امسال، حج را یک هدیه الهی و ظرفیتی تمام نشدنی در ایجاد تفاهم حول نیازهای مشترک دنیای اسلام خواندند و تصریح کردند:
دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج با رهبر معظم انقلاب

 یكی از گرفتاریهای بزرگ امروز دنیای اسلام، گرفتاری تحمیلی، عمدی و خباثت‌آور برافروختن آتش اختلافات امت اسلامی و فرقه‌های مذهبی است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأكید بر لزوم توجه به حساسیت‌ها و اقتضائات زمانی برای استفاده از ظرفیت عظیم حج خاطرنشان كردند: دستگاه استكبار و استعمار تجربه زیادی در آتش‌افروزی‌های مذهبی دارد و در شرایط كنونی باید ظرفیت حج در مقابل این توطئه فعال شود.
ایشان همچنین افزودند: تقابل فرقه‌های مذهبی به شیعه و سنی محدود نخواهد شد و اگر دشمنان اسلام بتوانند این تقابل‌ها را نهادینه كنند، به جان هم انداختن فرقه‌های درون اهل سنت و شیعه در دستور كار آنان قرار می‌گیرد.
رهبر انقلاب، فرصت ایجاد تفاهم در خصوص خواست‌ها و نیازهای مشترك دنیای اسلام را یكی دیگر از ظرفیت‌های بی‌نظیر حج خواندند و تأكید كردند: بسیاری از ظرفیت‌های حج هنوز ناشناخته است و باید از صاحبان فكر و اندیشه برای كشف و شناسایی این ظرفیت‌های جدید استفاده كرد.
ایشان، با تشكر از زحمات دست اندركاران حج امسال و ارائه‌ی خدمات صحیح و منطقی به زائران، اظهار امیدواری كردند كه نعمت بزرگ و ظرفیت تمام نشدنی حج بیش از گذشته در خدمت دنیای اسلام قرار گیرد.
در ابتدای اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين قاضی عسگر نماينده ولی فقيه و سرپرست حجاج ايرانی در گزارشی مجموعه اقدامات بعثه‌ی مقام معظم رهبری در زمينه‌های فرهنگی، معنوی و بين‌المللی حج را بيان كرد.
در ادامه، آقای اوحدی رئيس سازمان حج و زيارت نيز گزارشی از عملكرد بخش اجرايی و عملياتی حج امسال و نحوه‌ی رسيدگی به كاروان‌های اعزامی ارائه كرد.

نظر شما :