رئیس دانشگاه کاشان: فرهنگ بسیجی رمز اقتدار نظام اسلامی است

۰۶ آذر ۱۳۹۲ | ۱۶:۱۵ کد : ۱۵۵۹۶ دانشگاه
تعداد بازدید:۸۴۷
رئیس دانشگاه کاشان گفت: ارتقاء فرهنگ بسیجی رمز اقتدار و موفقیت نظام جمهوری اسلامی است.
رئیس دانشگاه کاشان: فرهنگ بسیجی رمز اقتدار نظام اسلامی است

دکتر عباس کتابی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در جمع کارکنان بسیجی این دانشگاه تشکیل بسیج را یکی از ابتکارات حضرت امام خمینی (ره) ذکر کرد و افزود: فرهنگ بسیجی پیوند دهنده انقلاب ما با فرهنگ مهدویت و انتظار است.


وی با اشاره به اینکه فرهنگ بسیجی است که بایستی عمق و وسعت داشته باشد خاطر نشان کرد: فرهنگ متعالی مهدویت و بسیجی است که فرد را به مسیر انسانیت هدایت می کند..

وی با بیان اینکه  اوج شکوفایی بسیج را باید در دفاع مقدس دید افزود: وظیفه داریم که یاد و خاطره ایثارگران و رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داریم.

رئیس دانشگاه کاشان، از افتخارات نظام جمهوری اسلامی را روحیه بسیجی ملت ایران دانست و افزود: این تفکر و روحیه بسیجی است که توسعه و شکوفایی انقلاب اسلامی را می توان در تمامی زمینه ها شاهد بود.

وی به امضای توافقنامه هسته ای کشور اشاره کرد و گفت: این حق طلبی و عظمت ملت ایران بود که استکبار مجبور شد واقعیت ها رابپذیرد.

وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم واقیعت ها را بپذیریم و مسیرمان را ادامه دهیم طبق بیانات رهبر معظم انقلاب بایستی از مسیر علم عبور کنیم و اقتدار علمی خود را به جهانیان به اثبات برسانیم.

کتابی، جوانان تحصیلکرده را از توانمندیهای نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: این جوانان بزرگترین سرمایه علمی هستند که بایستی از این ظرفیت ها به درستی استفاده شود.

مسئول بسیج کارکنان دانشگاه کاشان نیز در این مراسم اخلاص، صداقت و ولایتمداری را از ویژگی های اصلی بسیجیان ذکر کرد و گفت: یکی از مأموریت‌های بسیج دفاع از نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی است و برخورداری از روحیه شهادت‌طلبی، ایثار، فداکاری و زهد برای دفاع از این آرمان‌های مقدس از ویژگی‌های یک بسیجی است.


 

حجت الاسلام شیخ زاده با بیان اینکه صاحب اصلی این انقلاب مردم هستند اظهار داشت: بایستی هر لحظه در خدمت انقلاب و نظام و مردم باشیم.

وی تقوا و علم را مهمترین سلاح دانست و افزود: اگر بخواهیم جلو شبهات را بگیریم اول باید خود را مسلح به سلاح علم و تقوا کنیم و این ویژگی هاست که می تواند مایه ثبات و اقتدار نظام جمهوری اسلامی باشد. 

در این مراسم از کارکنان نمونه بسیجی و برگزیدگان مسابقات فرهنگی بسیج به شرح ذیل تجلیل شد.
مدیر نمونه بسیجی: علی بیدگلیان
کارمندان نمونه بسیجی: امیرحسین نیکوکار، منیرسادات قاضی، اکبر رضائی مقدم
برگزیدگان مسابقه عملیات های دفاع مقدس: محمدرضا گندمی، سیدعبدالکریم سیادت، اله خلدی
برگزیدگان مسابقه ارسال بهترین و کوتاه ترین جمله درباره دفاع مقدس: فائزه فخره، ملیحه حسین زاده، حسن طحانی


نظر شما :