آغاز به کارنهمین جشنواره حکمت مطهر دانشگاهیان سراسر کشور

۱۲ آذر ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۸ کد : ۱۵۶۰۱ اینترنت
تعداد بازدید:۱۷۱۹
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها افزود: ترویج افکار و اندیشه‌های استاد شهید مطهری همواره از مطالبات امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و این جشنواره گامی در راستای تحقق آشنایی و انس بیشتر دانشگاهیان با شخصیت و آثار و افکار استاد مطهری است.
آغاز به کارنهمین جشنواره حکمت مطهر دانشگاهیان سراسر کشور

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید قریشی،معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها ضمن اعلام آغاز به کار نهمین جشنواره حکمت مطهر دانشگاهیان سراسر کشور افزود: ترویج افکار و اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری همواره از مطالبات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری مدظله بوده و این جشنواره گامی در راستای تحقق آشنایی و انس بیشتر دانشگاهیان با شخصیت و آثار و افکار استاد شهید مرتضی مطهری می باشد.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: علی‌رغم محدودیت‌های موجود جشنواره هشتم با بخشهای متنوع‌ طراحی و نزدیک به 32 هزار نفر از دانشگاهیان در بخشهای مختلف آن شرکت نموده و نزدیک به 400 نفر از برگزیدگان جوایز خود را دریافت نمودند.

حجت الاسلام قریشی افزود جشنواره در دو بخش طراحی شده که شامل بخش اساتید که در رشته‌های نگارش کتاب، مقاله‌نویسی ، پذیرش آثار می‌نماید و بخش دانشجویی که در رشته‌های وبلاگ نویسی، پژوهش، پذیرای آثار دانشجویان عزیز می‌باشد.همچنین مسابقات متعدد کتابخوانی برای دانشجویان عزیز طراحی شده و کارکنان محترم دستگاههای آموزش عالی نیز  می توانند در بخش کتابخوانی شرکت نمایند.

وی تاکید کرد: با عنایت به لزوم انس دائمی دانشجویان با آثار استاد مطهری برنامه سیر طرح مطالعاتی کتابهای استاد شهید مطهری با عنوان «کتاب ماه مطهر» طراحی شده که هر ماه یکی از آثار استاد را معرفی و به مسابقه می‌گذارد و تا کنون سه دوره از این طرح اجرا شده است.

لازم به ذکر است آزمون این بخش به صورت اینترنتی و پیامکی طراحی شده است.

مسابقه «نوای مطهر» که با استفاده از فایلهای سخنرانی های  منتخب استاد طراحی شده از دیگر بخشهای جدید این جشنواره است که در مراحل بعدی جشنواره  اجرا می‌شود.

بخش ویژه وبلاگ اولی‌ها از دیگر امکانات سایت جشنواره است که آموزش ساخت وبلاگ و استفاده از قالبهای آماده برای کسانی که وبلاگ شخصی ندارند را فراهم می‌آورد. مخاطبان این بخش پس از آماده سازی وبلاگ آن را با محتوای برگرفته از آثار شهید تکمیل و با آرایه‌های بصری و صوتی، ارائه می‌نمایند.

بخش ویژه همسفر تا بهشت ویژه زوج‌های دانشجو و بخش ویژه شهید مطهر ویژه دانشجویان بازدید کننده از مناطق جنگی در دوران دفاع مقدس از دیگر بخشهای این جشنواره می‌باشد که در فرصت‌های آتی در خصوص آن اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان افزود: سایت جشنواره به آدرس   www.hekmatmotahar.com آماده ارائه خدمات به شرکت کنندگان و نیز دریافت نقطه نظرات اندیشمندان، اساتید و دانشجویان ارجمند می‌باشد.


نظر شما :