حجت السلام روحانی :شما هر قدمی که در تحصیل علم بر می دارید مدینه ای بر بهشت است

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۸ کد : ۱۵۸۱۳ نهاد
تعداد بازدید:۷۹۰
مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود سال تحصیلی ۹۳-۹۴ دانشگاه کاشان در تالار فیض این دانشگاه برگزار شد.
حجت السلام روحانی :شما هر قدمی که در تحصیل علم بر می دارید مدینه ای بر بهشت است

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان نیز در این مراسم با تبریک سال تحصیلی جدید به داشنجویان جدید، خوب درس خواندن را به دانشجویان توصیه کرد و افزود: دانشجویان بایستی در کنار تحصیل، تعهد، تدین و پایبندی به مقررات و ضوابط را سرلوحه امور خود بدانند.

حجت الاسلام د: شما هر قدمی که در تحصیل علم بر می دارید مدینه ای بر بهشت است.

وی به امکانات و پتانسیل های دانشگاه کاشان اشاره کرد و افزود: کتابخانه، خانه فرهنگ و قبور شهدای گمنام این دانشگاه مکان هایی برای پرورش روح و فراغت بال دانشجویان است.

حجت الاسلام روحانی خاطر نشان کرد: شروع سال تحصیلی علاوه بر پویایی در تولید علم، فرصتی است مناسب برای توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی که امید است در سال تحصیلی پیش رو بتوانیم با تلاشی دوچندان و همتی والاتر از قبل؛ گام های ارزشمند و ماندگاری را در اعتلای این میراث گرانبها و عزت و سربلندی میهن عزیز اسلامی برداریم.

رئیس دانشگاه کاشان نیزدر این مراسم ضمن تبریک سال جدید تحصیلی به دانشجویان جدیدالورود و گرامیداشت هفته دفاع مقدس  گفت: این ایام فرصت مغتنمی است که یاد ایثارگران دوران دفاع مقدس را گرامی بداریم کسانیکه از جان خود مایه گذاشتند و این فرصت تحصیل و آموزش و پژوهش را برای شما دانشجویان، امروز فراهم کردند.

دکتر عباس زراعت، اقتدار و افتخار ایران اسلامی را در گرو توسعه علمی ذکر کرد و اظهار داشت: اعتلای جایگاه میهن عزیزمان مرهون تلاش شما اصحاب علم و دانش در راستای فتح قله های رفیع علم و فناوری و توسعه فرهنگی و اجتماعی این رمز و بوم است.

وی کسب علم و دانش را وظیفه اصلی دانشجویان دانست و افزود: کسب علم یکی از توصیه های مهم دین اسلام است که بر هر مسلمان واجب شده و فریضه آموختن علم زمان و مکان نمی شناسد.

وی دانشگاه را طبق فرمایشات امام راحل مبداء همه تحولات بیان کرد و اظهار داشت: توسعه و پیشرفت آینده کشور منوط به اهمیت دادن به دانشگاه است و اگر شما به دنبال کسب علم و دانش باشید آینده کشورمان را به خوبی رقم خواهید زد.

رئیس دانشگاه کاشان با بیان اینکه ارزش علم در ذات آن نهفته است خاطر نشان کرد:  مقام معظم رهبری فرمودند: دانشجو یعنی جوان طالب علمی که آینده در دست اوست وبنابراین دانشجو یعنی کسی که ناظر به آینده، و متعلق به آینده است؛ آینده هم متعلق به اوست.

وی داشتن انگیزه را رمز موفقیت دانشجویان در تحصیل علم برشمرد و افزود: طبق دستورات قرآن کریم، اگر می خواهید به کسانی بنگرید که فردای قیامت از آتش جهنم مصون هستند به کسانی بنگرید که در راه دانش می کوشند.

دکتر زراعت با اشاره به اینکه خداوند برای هر قدمی از قدم های شما که جهت آموختن علم را بیاموزد عبادت یکسال را می نویسد و شهری در بهشت می سازد خاطر نشان کرد: کسی که برای آموختن علم گام بر می دارد زمین برای او استغفار می کند.

رئیس دانشگاه کاشان تصریح کرد: دانشجویان باید علاوه بر تحصیل علم، تهذیب نفس را نیز به منظور رشد، بالندگی و شکوفایی علمی، عملی و اخلاقی خود سرلوحه کارها قرار دهند.

وی داشتن نبوغ و علاقه رشته تحصیلی  را لازمه کسب علم دانست و اظهار داشت: دانشجویان   باید در رشته ای که تحصیل می کنند علاقه داشته باشند

وی مطالبه گری را از دیگر موارد  مهم برای موفقیت دانشجو.یان در تحصیل علم برشمرد و افزود: دانشجو باید مطالبه گر،  پرسشگر ومنتقد باشد و سیاست (علم تدبیر امور) داشته باشد و دانشجو نباید ساکت باشد. 

برگزاری میز گرد معاونان آموزشی ، فرهنگی و دانشجویی و اجرای تئاتر از دیگر برنامه های مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه کاشان بود.


نظر شما :