جشن ازدواج زوج دانشجو در جوار گلزار شهدای گمنام دانشگاه کاشان

۲۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۰ کد : ۱۵۸۲۶ نهاد
تعداد بازدید:۱۹۸۸
همزمان با عید سعید غدیر خم مراسم جشن ازدواج و پیوند آسمانی زوج جوان دانشجو در جوار قبور سه شهید گمنام دانشگاه کاشان برگزار شد.
جشن ازدواج زوج دانشجو در جوار گلزار شهدای گمنام دانشگاه کاشان

در این مراسم معنوی پیوند مبارک و عقد نکاح "طاهره سادات حسینی" دانشجوی دوره کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه کاشان و "علی بگدلی" دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه امام جعفر صادق (ع) با حضور رئیس و معاونان دانشگاه کاشان،  توسط حجت الاسلام علی روحانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان برگزار و این زوج جوان زندگی مشترک خود را شروع کردند.

علی بگدلی داماد دانشجو، هدف از برگزاری مراسم جشن ازدواج خود در جوار شهدای گمنام را  تجدید میثاق با آرمان های شهدا ذکر کرد و افزود: اگر شهدا را زنده می دانیم و به آنها احترام قائل هستیم، باید جای جای زندگی ما عطر شهدا را داشته باشد و امیدواریم این معنویتی که در کنار شهدای گمنام وجود دارد، باعث پر برکت شدن زندگی مشترکمان بشود و شهدا شفاعت ما را داشته باشند.

این جوان تحصیل کرده ترویج ازدواج آسان به سبک زندگی ساده و اسلامی را از دیگر اهداف خود بیان کرد و اظهار داشت: از آنجا که برخی جوانان به دلیل هزینه های بالای ازدواج نتوانسته اند زندگی خود را شروع کنند با برگزاری این مراسم ساده می خواستیم این پیام را به جوانان و خانواده های آنان داشته باشیم که با ایجاد زمینه ی ازدواج آسان باعث تسهیل درانجام این سنت نبوی بشوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه کاشان، در این مراسم با تبریک به این زوج جوان دانشجو گفت: جوانان باید از این زوج های جوان الگو گرفته تا ازدواج سالم و آسان در بین جوانان فرهنگ سازی شود.

حجت الاسلام روحانی اظهار داشت: همه زندگی خود را مدیون شهدا هستیم و  امیدوارم سایرجوانانی که درآستانه ازدواج قرار دارند، به دور از تشریفات و هزینه های اضافی به فکر اصل سنت ازدواج باشند.

در این مراسم رئیس دانشگاه کاشان ربع سکه بهار آزادی و از طرف اعضای هیات رئیسه دانشگاه نیز ربع سکه بهار آزادی و  از طرف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری فراهم کردن مقدمات سفر عمره مفرده به این زوج جوان اهدا شد.

شایان ذکر است مهریه این دختر دانشجو 14 سکه تمام بهار آزادی بود.

این مراسم معنوی با استقبال زیاد دانشجویان با اجرای مولودی خوانی همراه بود.


نظر شما :