دانشجو باید شخصیت علمی مستقل سیاسی باشد

۱۶ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۲ کد : ۱۶۰۳۹ دانشگاه
تعداد بازدید:۴۱۷
نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم کاشان گفت: دانشجو باید سیاسی باشد و مسایل سیاسی را بداند ولی شخصیت علمی مستقل از دیدگاه سیاسی داشته باشد.
دانشجو باید شخصیت علمی مستقل سیاسی باشد

آیت الله عبدالنبی نمازی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه کاشان با اشاره در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزرای علوم و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مراقب باشند که دانشگاه ها مورد تاخت و تاز گروه های سیاسی قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه اختلاف‌ های سیاسی آسیب برای کشور است افزود: تمام جریانات سیاسی باید پیرو مقام ولایت باشد.

وی امامت و امت را دو رکن اصلی در اسلام دانست و خاطر نشان کرد: یک حزب بیشتر وجود ندارد آن حزب الله است لذا تمام گروه ها و احزاب سیاسی باید حول محور الله ،اسلام و لایت حرکت کنندو اگر به دنبال منافع خودشان باشند آسیب به کشور می زند.

وی  دانشجویان را سرمایه های معنوی و امانت الهی  دانستند  و افزودند: باید دانشجویان کمر همت را ببندند و تمام هم و غم‌شان جهاد علمی و توسعه کشور در تمامی زمینه‌ها باشد.

آیت الله نمازی تاکید کردند: دانشجویان باید هوشیار  و آگاه و به روز باشند و بدانند که کجا هستند و گذشته شان چگونه بوده و امروز در چه جایگاهی قرار دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت روز دانشجو، دو عامل بی کفایتی مسئولان و تفکر آزادمنشانه ملت ایران و نوجوان دانشجو را عامل واقعه 16 آذر دانست و گفت: اوج حرکت دانشجویی در 13 آبان سال 58 که روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود شکل گرفت.

وی  یکی از مباحث مهم در مسایل سیاسی اسلام را معنا کردن و تعیین جایگاه استکبار از نظر توحیدی و شناخته شدن ماهیت استکبار بیان کردند و افزودند: شما جوانان دانشجو که سازندگان آینده کشور هستید باید از استادان، علما و کارشناسان و مجتهدان بخواهید تا ماهیت استکبار را برای شما به درستی تبیین کنند.

آیت الله نمازی با بیان اینکه جبهه استکبار همچنان دست از  مبارزه خود با اسلام بر نمی دارد و تحمل اقتدار، توسعه و پیشرفت امت اسلامی را ندارد خاطر نشان کردند: تقوی موتور محرکه جامعه است و اگر بردبار باشید و تقوی پیشه کنید هیچ ضر و زیانی به شما نمی رسد.

وی به وجود حدود ده ها پایگاه نظامی آمریکا در سراسر دنیا اشاره کردند و گفتند: این ها خودشان را ارباب دنیا می دانند و می خواهند بر تمام جهان سلطه داشته باشند ولی اقتدار ملت ایران اجازه نفوذ بیگانگان به کشور را نمی دهد و توطئه های آنها را نقش برآب می سازد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان شرایط در دنیا را بسیار حساس دانستند  و اظهار داشتند: امروز جمهوری اسلامی دردنیا جایگاه ویژه ای دارد و امروز روز وحدت اسلامی است. ایشان دو عنصر پایداری و تقوی را عامل موفقیت و رمز پیروزی دانستند.

امام جمعه کاشان، با بیان اینکه امروز روز آگاهی، بصیرت، کار و تلاش برای جبران عقب‌ ماندگی ایران است اظهار داشت: دانشگاهیان و دانشجویان باید برای توسعه کشور بسیج شوند و با ترکیب علم و اقتصاد می‌توانند نقش مهمی در توسعه و تکامل ایران اسلامی ایفا کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به دیدار وزرای علوم، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، روسا و اساتید دانشگاه ها با مقام معظم رهبری اشاره کردند و گفتند: باید رهنمودهای  رهبر معظم انقلاب به صورت جزوه در اختیاردانشجویان قرار داده شودتا از آن بهره ببرند.

وی با بیان اینکه امروز ابتکار عمل دردست جوانان اسلام است افزود: با نامه هایرهبر معظم انقلاب به جوانان در قلب اروپا حرکت و تحول و گرایش خاصی در جوانان غرب به وجود آمده است.

امام جمعه کاشان  به حرکت های خودجوش جوانان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی در کربلا اشاره کردند و افزودند: عاشورا یک رمز جهانی است و آینده از آنِ پیام عاشورا و کربلا خواهد بود و این حرکت و نهضت عاشورا تا ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه خواهد یافت.


نظر شما :