نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان: معرفت الله چراغ راه هدایت بشر است

۱۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۷ کد : ۱۶۶۱۵ نهاد
تعداد بازدید:۳۴۴
اعضای هیئت رئیسه و مسئولان دانشگاه کاشان در ابتدای سال تحصیلی در جلسه ای از نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان دیدار کردند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان: معرفت الله چراغ راه هدایت بشر است

آیت الله نمازی در دیدار اعضای رئیسه و مسئولان دانشگاه کاشان، با اشاره به اینکه مسیر حرکت و زندگی انسان توام با  تاریکی و جهل است، خاطر نشان کرد: هر جا علم باشد آنجا را روشنایی فرا می گیرد.

 وی با بیان اینکه علم برای انسان حجت، خداست، افزود: علمی که خدواند متعال در اختیار بشر قرار داده حجت خداست و هر علمی که برای غیر خدا باشد خودنمایی است و ارزشی ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرموده پیامبر اکرم(ص) که إِنَّ الحُسَـینَ مِصـباحُ الهُـدی وَسَفینَــه النّجاه (حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است)، اظهار داشت: پیامبر راه زندگی را به راهی تاریک تشبیه می‌‏کند که نیاز به چراغ و نور دارد و آن چراغ و نور امام حسین(ع) است.

آیت الله نمازی به برپایی مراسم های خودجوش مردمی حضرت ابا عبدالله حسین(ع)، پیاده روی اربعین و همایش شیرخوارگان حسینی اشاره کرد و افزود: همه این برنامه ها ادامه حرکت عاشوراست، آینده بشر به واسطه حضرت امام حسین(ع) و نهضت عاشورا و قیام کربلا رقم می خورد.

وی حفظ و پاسداشت  سرمایه علم الهی  را وظیفه دانشگاهیان  دانست و افزود: دانشجویان امانت الهی هستند و باید به نحو احسن، این سرمایه ها را برای آینده کشور تربیت کنیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، حرکت سردار قاسم سلیمانی در منطقه خاورمیانه را نمونه ای از تاثیر  پذیری از فرهنگ عاشورا عنوان کرد و افزود:  ظرفیت های بالقوه ای  در کشوراست که هنوز ناشناخته است و باید  این ظرفیت ها به نسل جوان به خوبی معرفی شوند.

آیت الله نمازی رسالت دانشگاهیان را در این شرایط خاص،  بسیار حساس دانست و افزود: در دانشگاه ها  نباید تنها به آموزش بسنده شود و باید استادان سعی نمایند در کنار آموزش به جوانان دانشجو معرفت شناسی را هم فرا دهند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ مقاومت در منطقه در حال توسعه است، افزود: جهان به سوی تحولاتی عظیم در حال حرکت است که این وظیفه و رسالت جامعه دانشگاهی را بیشتر می کند.

وی با بیان اینکه مسیر حرکت انسان اقیانوس وار است و انسان های فراوانی در این مسیر غرق شده اند، تاکید کرد: پشتوانه ای که انسان را از این مسیر سخت نجات می دهد حضرت امام حسین (ع) است.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه رسیدن  به تکامل، هزینه دارد و نباید از سختی ها هراسید افزود: تا انسان سختی نبیند نمی تواند آسایش ببیند و به تکامل برسد.

وی تحریم ها را سازنده برای کشور عنوان کرد و افزود: همانگونه که در دوران دفاع مقدس با تمام سختی ها توانسیم بر دشمن پیروز شویم امید است در حال حاضر هم با صبر و تلاش آحاد مردم به خصوص جوانان بتوانیم بر تمامی مشکلات فائق آئیم و پیروز شویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری الگوسازی را وظیفه دانشگاهیان دانست و خاطر نشان کرد: باید از این ظرفیت های دانشجویی به درستی و عالمانه استفاده شود تا بتوانیم از جوانان سرمایه هایی عظیم برای آینده کشور بسازیم .

در این دیدار رییس دانشگاه کاشان هم گزارشی از فعالیت ها و افتخارات این دانشگاه  ارائه کرد و  حمایت ها و همراهی های مستمر  نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان برای توسعه و ارتقاء این دانشگاه  را خواستار شد.


نظر شما :