رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: دانشگاه باید مدافع منافع کشور باشد

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۰ کد : ۱۶۶۶۶ نهاد
تعداد بازدید:۲۵۲
به گزارش خبرنگار واحد روابط عمومی دفتر نهاد رهبری دانشگاه کاشان حجت الاسلام والمسلمین رستمی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها در جلسه تکریم و معارفه مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه کاشان به ایراد سخنرانی پرداخت.
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: دانشگاه باید مدافع منافع کشور باشد

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دانشگاه را از مهمترین سنگرهای دین، اسلام و انقلاب دانست و گفت: در کنار مسایل علمی باید دانشگاه مدافع منافع  کشور هم  باشد.

حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین مصطفی رستمی در آیین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان، با بیان اینکه بی‌تردید مقطع کنونی، یکی از مهمترین مقاطع است افزود: در این مقطع، آثار و ابعاد نقش آفرینی در هر عرصه ای اثرات بیشتری دارد.

وی با تأکید بر اهمیت کار فرهنگی در دانشگاه‌ها تصریح کرد: فضایی که مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از آن برخوردارند، فضایی بسیار مهم و مؤثر است.

وی رسالت دانشگاه‌ها را در این برهه از زمان، بسیار حساس و سنگین دانست و گفت: دانشگاه‌ها با وجود افراد نخبه، اساتید فرهیخته و متفکر،  یکی از مهمترین بخش‌های  جامعه  است.

حجت الاسلام رستمی با بیان اینکه دانشگاه‌ها وظیفه حرکت در مرزهای علم را دارند، خاطر نشان کرد: در کنار مسایل علمی باید دانشگاه مدافع منافع  کشور  باشد و در راستای مصالح نظام حرکت کند.

وی دومین وظیفه دانشگاه ها را حل مسایل کشور عنوان کرد و افزود: دانشگاه‌ها باید با ارائه راهکارهای علمی بتواند مسایل و مشکلات جامعه و نیازهای مردم را برطرف کنند.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه سومین وظیفه دانشگاه‌ها تربیت انسان‌ها و تربیت کارشناس است خاطر نشان کرد: از آنجا که دانشگاه‌ها، بهترین گوهرهای جامعه را از خانواده ها تحویل می گیرند باید سعی نمایند تا خروجی دانشگاه‌ها مثبت باشد و با برنامه ریزی مناسب و صحیح، کارشناسان خبره، متعهد، خداباور و شجاع و انقلابی تحویل جامعه بدهند.

حجت الاسلام رستمی به تشکل‌های دانشگاهی با تضارب افکار مختلف در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: ما نسبت به تمام جریانات دانشجویی مسئول  و موظف هستم و باید  در تقویت جریانات اصیل و مقابله با جریانهای انحرافی کوشا باشیم و دانشگاه نباید جایی برای تفکر وابسته به تفکرات دشمن باشد .

وی خاطر نشان کرد: وظیفه مسئولان دانشگاه است تا  خروجی دانشگاه‌ها خروجی مثبتی داشته باشد و اجازه ندهند که خروجی دانشگاه‌ها نسبت به مردم و آینده کشور و نسبت به توانایی‌ها مشکلات جامعه  ناتوان و بی تفاوت باشند.

حجت الاسلام  رستمی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: ما وظیفه فرصت و حمایت کردن از حرکات خودجوش، مؤمنانه و ترویج اخلاق در بدنه جامعه و مقابله با گروههایی که دنبال تضعیف افکار جوانان و اخلاق هستند را داریم.

وی وظیفه نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها را هدایت، حمایت و نظارت در بدنه دانشگاه عنوان کرد و گفت: قبول داشتن نظام اسلامی و قانون اساسی باید مورد حمایت قرار گیرد ولی اگر جریانی بلندگوی تروریست‌ها باشد باید این جریان را در دانشگاه‌ها  مانع  شد و اجازه فعالیت نداد.

وی در بخش دیگر سخنانش سه محور اقتصادی، امنیتی و روانی را از محورهای حرکت دشمن عنوان کرد و افزود: دشمن با ترفندهای مختلف این سه محور را نشانه گرفته تا مردم را نسبت به نظام اسلامی دلسرد کند.

حجت الاسلام رستمی با تاکید بر نقش دانشگاه‌ها در مدیریت تلاطم محیطی گفت: با طراحی ستیزه جویانه دشمنان در رابطه با مسایل اجتماعی و دغدغه‌های اقتصادی، اغتشاشات اخیر طراحی شد که با مدیریت و درایت مردم به ویژه دانشگاهیان، با ناکامی دشمنان مواجه شد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: به هم ریختگی روانی جوانان در کشور از دستور کارهای دشمنان به ویژه آمریکا بوده که همه تلاش خود را برای فروپاشی کشور به کار بسته اند.

وی به شهادت رساندن سردار سلیمانی توسط رژیم خبیث آمریکا اشاره کرد و افزود: سردار سلیمانی نماد آرمانی ترین شعارهای این انقلاب یعنی  تقویت جبهه مقاومت،  دفاع مقدس و مقابله با دشمن بود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطر نشان کرد: انتظار آمریکا این بود که با ترور سردار سلیمانی، شکاف بین جامعه ایران ایجاد کنند ولی بر خلاف محاسباتتشان همه ملت از هر جناح و گروهی به پا خواستند و تشییع و تجمعی بی نظیر رقم زدند و اراده خدا بر اراده های آنها غالب شد.

حجت الاسلام رستمی در پایان اظهار امیدواری کرد: تا با همکاری و تعامل همه گروه‌ها، مسئولان و دانشجویان با درایت بتوان بر تمامی مشکلات فائق آمد و سربلندی و سرافرازی نظام اسلامی را همچنان در جوامع جهانی شاهد بود.

در این مراسم از زحمات و خدمات حجت الاسلام علی روحانی در دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه کاشان تجلیل و حجت الاسلام جواد خسروی به عنوان مسئول این نهاد معرفی شد.


نظر شما :