اینترنت - آرشیو

مروری دوباره بر بازدید رهبر معظم انقلاب از موزه عبرت: منوچهری گفت: خامنه‌ای توئی؟

منوچهری نگاهی به من کرد و گفت: خامنه‌ای توئی؟ گفتم: بله. پرسید: مرا می‌شناسی؟ گفتم: نه. گفت: من منوچهری هستم» بعد گفت: "من تو را خوب می‌شناسم. تو همان کسی هستی که مثل ماهی از دست بازجو لیز می‌خوری. تک تک کارهای تو چیزی نیست، اما مجموعش خدا می‌داند که چیست.»

ادامه مطلب

به مناسبت ۳۰ سالگی انقلاب ؛ ارتباط امام موسی صدر با انقلاب اسلامی ایران

امام موسی صدر پناهگاه مبارزان ایرانی مستقر در سوریه و لبنان بودند. امام موسی صدر به مثابه ریه ای بود که انقلاب اسلامی در خارج از ایران از آن تنفس می کرد. همه مبارزان خارج از کشور با امام موسی ارتباط داشتند، مگر تعداد محدودی که شدیدا به گروه ها ی چپ وابسته بودند.

ادامه مطلب

به مناسب سی سالگی انقلاب؛ توصیه ساواک:دولت باید تظاهر به طرفداری از اسلام و مسلمانها نماید

در ایران از نظر افکار عمومی دولت مخصوصاً باید تظاهر به طرفداری از اسلام و مسلمانها و اعراب نماید تا ماجراجویان نتوانند از احساسات افکار عمومی مردم علیه دستگاه حکومت ایران بهره‌برداری نمایند.

ادامه مطلب

«علی ابوالحسنی منذر»: خاطراتی از عنایات الهی به انقلاب اسلامی ایران

به امام گفتم: « آقا، خطر مهمی است. خودتان چه طور می‌بینید؟» امام در جواب فرمود: «علی التحقیق پیروزیم» گفتم: «الهامی به شما شده است؟»هم‌چنان با قاطعیت می‌گفت: «پیروزیم و اعتنا به این همه تانک و توپ و نظامی و غیره نکنید. علی التحقیق پیروزی با ما است».

ادامه مطلب

شهدای انقلاب اسلامی در کاشان

بیست و هفت شهروند کاشانی ، جان خود را برای پیروزی مبارزات انقلاب اسلامی فدا کردند . رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کاشان گفت : کم سن ترین این شهدا « محسن دیلمی ‌کیاوردی » است که ماموران رژیم ستم شاهی در تظاهرات شهریور سال ۵۷ او را به شهادت رساندند .

ادامه مطلب

ویژه نامه ۳۰ سالگی انقلاب اسلامی ؛ سن موریتس، پایتخت زمستانی ایران

شاه و ملکه به وسیله هواپیمای کوچک(که توسط سفارتخانه اجاره می‌شد)به فرودگاه شهر "سامدان " می‌رفتند، و در آنجا نیز چند اتومبیل با راننده آماده بود که آنها را به سن موریتس برساند تا به وسیله کارمندان گوناگون وزارت خارجه، وزارت دربار، و سازمان امنیت، ارتباط دائم بین تهران و سن موریتس برقرار باشد.

ادامه مطلب

ویژه ۳۰ سالگی انقلاب اسلامی؛ رضاخان اعلام کرد حقوق من کفاف خرید بلیط را نمی‌دهد

رضاخان میر پنج با صدور اعلانی خطاب به کلیه برپاکنندگان نمایش:از تمام اشخاصی که در صدد، دادن نمایش بر می‌آیند، عموماً خواهشمندم که برای اینجانب بعد از این بلیط نفرستند، زیرا علاه بر آنکه مجال ورود در نمایش‌ها را ندارم، حقوق اداری من نیز کفاف قیمت بلیط و تأدیه آنها را نخواهد کرد.

ادامه مطلب

ویژه سی سالگی انقلاب ؛ مستر ترات گفت: ما از درون کاخ اطلاعات دقیقی داریم

«ترات» رئیس اطلاعات انگلیس در ایران و نفر دوم سفارت این کشور بود. ولیعهد مرا به دیدار او فرستاد و گفت:دربارة وضع من با او صحبت کن.ببین تکلیفم چیست. ترات به من گفت:ما از درون کاخ اطلاعات دقیق و مدارک مستند داریم.او دائماً به رادیوهایی انگلیسی و فرانسه گوش می‌دهد.

ادامه مطلب

ویژه ۳۰ سالگی انقلاب اسلامی ؛ شکل‌گیری،‌ ساختار و عملکرد کمیته استقبال از حضرت امام خمینی (ره)

با حتمی شدن بازگشت امام و مشخص شدن روز ورود ایشان، نیروهای انقلاب به منظور مقدمات ورود امام به فکر سازماندهی امور افتادند لذا کمیته‌ای را تأسیس کردند که به "کمیته استقبال" از امام معروف گشت که مهم‌ترین وظیفه این کمیته، تهیه برنامه استقبال و برنامه‌ریزی برای اجرای آن بود و حساس‌ترین بخش این برنامه نیز حفظ امنیت جانی امام در فرودگاه و در طول مسیر حرکت ایشان از فرودگاه تا بهشت زهرا بود.

ادامه مطلب

ویژه ۳۰ سالگی انقلاب اسلامی ؛ بهائیت، اسرائیل وحکومت پهلوی

شاه به بهائیان که مرکز آنان در اسرائیل بود اجازه فعالیت‌های گسترده‌ای داده بود چنانچه هویدا نخست‌وزیر، پزشک مخصوص شاه و همچنین رئیس رادیو و تلویزیون بهایی بودند و از سوی دیگر بهائیانی چون هژبر یزدانی گروه‌های مافیایی قدرتمندی به وجود آورده بودند.

ادامه مطلب

ارتش و انقلاب اسلامی ؛ ارتش پهلوی در یک نگاه کلی

شاه پس از رهایی از کابوس‌ سال‌های ۱۳۲۹- ۱۳۳۲، تنها راه چاره برای جلوگیری از پیدایش حرکت‌های ضد سلطنتی را در تقویت بیش از پیش نیروهای نظامی جستجو می‌کرد؛ ضمن اینکه این حرکت با دکترین نیکسون در منطقه نیز تطابق داشت.

ادامه مطلب

ویژه ۳۰ سالگی انقلاب ؛ شیطانی به نام «اشرف پهلوی»

شاه گفت: این خواهر دوقلوی من روز به روز دیوانه‌‌تر می‌شود... حرص و آزش برای مال‌اندوزی ارضا شده حالا در پی افکار احمقانه و جاه‌طلبانه است... اگر یک سر سوزن قابلیت مدیریت داشت با کمال میل پیشنهادش را بررسی می‌کردم،او حقیقتاً نامعقول است.»

ادامه مطلب

ویژه سی سالگی انقلاب ؛ برای شاه پماد کورتیزون پیدا کنید

سفیربا صدایی که از فرط عجله می‌لرزید گفت: "زودباش ، هر کاری داری زمین بگذار و آماده شو که یک کار بسیار بسیار فوری پیش آمده است هم اکنون خبر داده‌اند که اعلیحضرت همایون آریامهر دچار خارش دست شده‌اند و نیاز به یک پماد کورتیزون دارند، و باید به سرعت تهیه شود"

ادامه مطلب