اینترنت - آرشیو

رهبر معظم انقلاب در جلسه هیئت دولت ویژه استان خراسان شمالی(۲۷-۷-۹۱)

کشاورزی، گردشگری و رسیدگی به کارخانه ها و صنایع را در اولویت مسائل استان قرار دهید در هشتمین و آخرین روز از سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان خراسان شمالی، اعضای هیأت وزیران پس از تشکیل جلسه ای ویژه در بجنورد، ظهر امروز (چهارشنبه) به حضور حضرت آیت الله خامنه ای رسیدند و گزارشی از مصوبات خود برای حل مشکلات مردم استان و شتاب بخشی به روند پیشرفت خراسان شمالی ارائه کردند.

ادامه مطلب

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان در نشست با تشکل های دانشجویی(۲۶-۷-۹۱)

اصل برگزاری کرسی های آزاداندیشی با مجموعه های دانشجویی است حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان در نشست صمیمی با تشکل های دانشجویی که ر دفتر مرکزی نهاد برگزار شد؛ در پاسخ به سوال اعضای تشکل ها درباره نکته ای که درباره کرسیهای آزاداندیشی گفته بودند؛ اظهار کرد:

ادامه مطلب

رهبر معظم انقلاب در اجتماع بزرگ بسیجیان خراسان شمالی تبیین کردند(۲۵-۷-۹۱)

ویژگی‌های منحصر بفرد بسیج و خصوصیات لازم برای یک بسیجی/ بصیرت، تشخیص خط و نقطه درگیری با دشمن است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین روز از سفر به استان خراسان شمالی، در جمع هزاران نفر از بسیجیان استان، تأکید کردند: بسیج، کلیدی طلایی و هدیه خداوند به ملت ایران است و همچنانکه تاکنون گره های فراوانی را باز کرده، در آینده نیز پیش برنده مسائل مهم و مورد نیاز کشور و جامعه خواهد بود.

ادامه مطلب

رهبرمعظم انقلاب در اجتماع ده‌ها هزار نفری مردم شیروان(۲۴-۷-۹۱)

"نگاه علمی، برنامه ریزی مدبرانه و ثبات سیاستها"؛ عناصر مقابله با هجمه اقتصادی دشمن/ مسئولان اجازه بر هم زدن ثبات سیاسی و آرامش کشور را به بدخواهان ندهند حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع پر  شور دهها هزار نفر از مردم شیروان ومناطق اطراف ، با اشاره به ناکامی دشمنان ملت ایران در سه دهه ی اخیر تاکید کردند:

ادامه مطلب

رهبر معظم انقلاب در جمع پر شور هزاران نفر از جوانان خراسان شمالی(۲۴-۷-۹۱)

"سبک زندگی" بخش اساسی پیشرفت و تمدن‌سازی نوین اسلامی/ ایمان و تقلید نکردن از غرب لازمه شکل‌گیری فرهنگ زندگی اسلامی است رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع پرشور هزاران نفر از دانشجویان، دانش آموزان و دیگر جوانان خراسان شمالی، «سبک زندگی» را بخش اساسی و حقیقی پیشرفت و تمدن سازی نوین اسلامی خواندند و با دعوت از نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه برای «پرداختن به این مفهوم مهم، آسیب شناسی وضع موجود سبک زندگی در ایران و چاره جویی در این زمینه» تأکید کردند:

ادامه مطلب

تأکید رهبرمعظم انقلاب در اجتماع پر شور خانواده‌های شهدا و ایثارگران خراسان شمالی(۲۳-۷-۹۱)

ضرورت تأمل در پدیده شگفت آور بیشماری رویش‌های انقلاب/ امروز نسل جوان در ایستادگی مقابل زیاده خواهی قدرت‌ها خط شکن است حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (شنبه) در دیدار خانواده های شهیدان، جانبازان و ایثارگران استان خراسان شمالی، پدیده شگفت آور رویش های جدید و بیشمار انقلاب اسلامی در نسل جوان را نتیجه برکت خون شهیدان دانستند و تأکید کردند: با وجود برخی ریزش ها از میان قافله انقلاب، رویش های فراوان انگیزه های جدید و عزم های راسخ و آگاه، ملت ایران را اکنون به خط شکن شجاعت و ایستادگی در مقابل فزون خواهی سلطه گران تبدیل کرده است.

ادامه مطلب

رهبرمعظم انقلاب در اجتماع عظیم و پر شور مردم اسفراین(۲۳-۷-۹۱)

"عزت و اعتماد به نفس ملی" و "عدالت"؛ شاخص‌های ارزیابی پیشرفت کشور/ ملت ایران در عرصه نبرد بزرگ اراده‌ها قرار دارد حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در چهارمین روز از سفر به استان خراسان شمالی با حضور در شهرستان دارالقرآن، اسفراین، در جمع دهها هزار نفر از مردم این شهر که ساعت ها در ورزشگاه تختی در انتظار ایشان بودند، حضور یافتند.

ادامه مطلب

وزیر علوم : ۳هزار سرفصل دروس دانشگاهی درحال بازنگری است(۲۲-۷-۹۱)

دکتر کامران دانشجو وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در پنجمین جشنواره ملی علمی کاربردی اعلام کرد : تا کنون ۴۰۰ سرفصل دروس دانشگاهی بازنگری شده و از این تعداد ، صد سرفصل در ابتدای سال تحصیلی به دانشگاه ها ابلاغ شده و در حال حاضر ۳۰۰۰ سرفصل برای ۲۰۰ رشته دانشگاهی در گروه های مختلف تحصیلی در ۷۰ کمیته در حال بازنگری است .

ادامه مطلب

فرمانده کل قوا در مراسم صبحگاه مشترک یگانهای نظامی استان خراسان شمالی(۲۲-۷-۹۱)

ملت ایران اهل تجاوز و تعرض نیست، اما در مقابل هیچ تجاوزی کوتاه نمی آید مراسم صبحگاه مشترک یگانهای نظامی، انتظامی و بسیج استان خراسان شمالی، با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا درپادگان شهید نوری تیپ پیاده حضرت جواد الائمه سپاه پاسداران در بجنورد برگزار شد

ادامه مطلب

رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور معلمان و اساتید استان خراسان شمالی تاکید کردند:(۲۲-۷-۹۱)

اساسی ترین نیاز کشور، ایجاد روحیه امید به آینده و خودباوری در نسل جوان/ همه پیشرفتهای کشور در شرایط تحریم و فشار حاصل شد حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از معلمان، اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاههای استان خراسان شمالی، با اشاره به لزوم اهتمام به ساختن و شکل دهی هویت انسانی کودکان بر اساس خلقیات نیکو، از همان دوران ابتدایی، تأکید کردند: اساسی ترین نیاز کشور، ایجاد روحیه امید به آینده، نشاط ، و خودباوری در نسل جوان است.

ادامه مطلب

دیدار روحانیون استان خراسان شمالی با رهبر معظم انقلاب(۲۰-۷-۹۱)

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار علماء، فضلا، روحانیون و طلاب استان خراسان شمالی، با اشاره به تفکیک ناپذیری روحانیت از نظام اسلامی و فرصت عظیمی که پیروزی انقلاب اسلامی در اختیار روحانیت، برای گسترش معارف دینی قرار داده است، تأکید کردند:

ادامه مطلب

دانشجوی هسته‌ای علوم و تحقیقات در گفت‌وگو با فارس: دلایل نپذیرفتن دعوت انگلیسی‌ها(۲۰-۷-۹۱)

دلایل نپذیرفتن دعوت انگلیسی‌ها/ راه شهدای هسته‌ای را ادامه می‌دهم خبرگزاری فارس: زهرا پاکدل از ادامه تحصیل خود در رشته مهندسی هسته‌ای خبر داد و تاکید کرد که راه شهدای هسته‌ای را ادامه خواهد داد.

ادامه مطلب

عضو هیات علمی دانشگاه کاشان به عنوان برترین های فناوری نانو کشور معرفی شد(۱۸-۷-۹۱)

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: در هفتمین دوره جشنواره برترین های فناوری نانو کشور دکتر" مسعود صلواتی نیاسر" عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و فناوری نانوی دانشگاه کاشان به عنوان برترین های فناوری نانو معرفی شد.

ادامه مطلب

احکام انتصاب روسای پنج دانشگاه کشور صادر شد(۱۸-۷-۹۱)

با تائید و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حکم دکتر کامران دانشجو وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، دکتر عباس کتابی ، دکتر محمد باقر رهنما ، دکتر رسول خدابخش ، دکتر احمد احمدپور و دکتر امین بهزاد مهر سرپرستان دانشگاه های کاشان ، صنعتی سیرجان ، تحصیلات تکمیلی زنجان ، مازندران و دریانوردی و علوم دریایی چابهار به عنوان روسای این دانشگاه ها منصوب شدند .

ادامه مطلب

حجت الاسلام خادمیان: قصور در زمینه ی حجاب و عفاف بخشودنی نیست(۱۶-۷-۹۱)

حجت الاسلام عباس خادمیان در جمع نمازگزاران مسجد دانشگاه کاشان در توضیح و تفسیر آیه ی۱۱۰ سوره ی آل عمران افزود: مسئله ی اصلاح اجتماعی فقط با حکم و قانون و غیره حل نمی شود، بلکه باید خود افراد دخیل باشند و امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند.

ادامه مطلب

برگزاری نشست هم اندیشی مدیران هسته های گزینش کارکنان دانشگاهها و مراکز پژوهشی (۱۵-۷-۹۱)

نشست هم اندیشی یک روزه مدیران هسته های گزینش کارکنان دانشگاهها و مراکز پژوهشی با حضور دکتر کامران دانشجو ،در محل سالن همایش همایش های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

ادامه مطلب

وزیر علوم: پیشرفت های کشور و کسب جایگاه برتر در تولید علم دنیا نشانه کیفیت آموزش عالی است(۱۵-۷-۹۱)

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به پیشرفت های ایران اسلامی در ابعاد مختلف از جمله صنایع دفاعی ، هوا فضا ، انرژی هسته ای و نانو فناوری این پیشرفت ها را حاصل تلاش دانشگاهیان بویژه اعضای هیات علمی و دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی دانست.

ادامه مطلب

وزیر علوم: جامعه دانشگاهی همواره پشتیبان ارزش های دفاع مقدس هستند(۹-۷-۹۱)

دکتر کامران دانشجو در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید ضمن محکوم کردن انتشار کاریکاتور موهن  نسبت به ارزش های دفاع مقدس در روزنامه "شرق"گفت: جامعه دانشگاهی همواره پشتیبان ارزش های دفاع مقدس هستند.

ادامه مطلب

در اولین جلسه درس خارج فقه مقام معظم رهبری مطرح شد:(۸-۷-۹۱)

بعداز انقلاب برخی‌مسئولان با منش‌خود اسراف‌را به‌مردم یاد دادند. باید اول یاد بگیریم بعد هم به مردم یاد بدهیم. ما دو سه سال قبل بحث الگوی مصرف را مطرح کردیم. همین طور تابلو زدنددر خیابانها لکن باید کار بشود ولی آن کاری که باید بشود صورت نگرفت. باید فرهنگ سازی شود.

ادامه مطلب

خاطره خواندنی علیرضا زاکانی از یک شیرمرد الهی؛ باید از این مرد یک مجسمه طلا ساخت(۸-۷-۹۱)

زاکانی با یادآوری اینکه چند ماه قبل با عده ای از رزمندگان دفاع مقدس خدمت مقام معظم رهبری رسیده اند،‌ گفت: در این جلسه دوستان نکاتی را در مورد گذشته شان تعریف می کردند اما رهبری گفتند که من همه شما را می شناسم و می دانم که در جنگ مسوولیت داشته اید اما دفاع مقدس در مقابل امروز هیچ است. آن دوره دفاع اصغر بود و امروز دفاع اکبر است و شما در این دوره حساب پس می دهید. کسی که در این دوره مدال افتخار بگیرد، کارش سخت تر است و این دوره به میزان و ملاک نیاز دارد.

ادامه مطلب

وزیر علوم : جهاد دانشگاهی می تواند نقش مهمی در تولید علم و فرهنگ سازی ایفاکند(۸-۷-۹۱)

دکتر کامران دانشجو ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در دیدار با هیات رئیسه جهاد دانشگاهی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به عنوان یک شجره طیبه و مجموعه ای از نیروهای  انقلابی ، ولایتمدار ، مومن ، عالم و دارای پشتکار می تواند نقش مهمی در تولید علم کشور و نیز فرهنگ سازی ایفاکند ، گفت : جهاد دانشگاهی باید وضعیت کشور را رصد کند و اگر مشاهده کرد در جایی مشکلی وجود دارد که حل آن برای دیگران دشوار است برای رفع این مشکل وارد صحنه شود.

ادامه مطلب

رهبرمعظم انقلاب در پیامی به مناسبت روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران:راز بزرگ پیروزی در همه‌ی میدان‌ها، از خود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران، از شهیدان به‌عنوان مظهر شگفتی‌ها و زیبایی‌های دوران جهاد فی سبیل الله یاد کردند و افزودند: راز بزرگ پیروزی در همه‌ی میدان‌ها، از خود گذشتگی است.

ادامه مطلب

حجت‌الاسلام محمدیان در گفتگو با ایکنا: دانشگاه اسلامی از نظر تولید علم باید در جایگاه بالایی قرار گیرد(۵-۷-۹۱)

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: نهضت تولید علم یک موضوع محوری محسوب می‌شود و دانشگاه اسلامی از این نظر باید در جایگاه بالایی قرار گیرد و امروز شاهدیم بحمد‌الله نشاط علمی دانشگاه‌ها بسیار خوب و در مرتبه مطلوبی قرار دارد.

ادامه مطلب