آرشیو اخبار

روایت یک مادر آمریکایی از باحجاب شدن دخترش(۲۸-۶-۹۰)

ریستا برمر (Krista Bremer)، نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی، در نشریه معروف آمریکایی O. The. Oprah تجربه عینی خود را از برخورد با حجاب به قلم آورده است. برمر از ناشران نشریه ادبی The Sun است که در سال ۲۰۰۸ برنده جایزه معتبر ادبی «پوشکارت» شده و در سال ۲۰۰۹ جایزه ادبی «بنیاد رونا جاف» را از آن خود کرده است.

ادامه مطلب

دیدار شرکت‌کنندگان در اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی با ولی‌امر مسلمین(۲۷-۶-۹۰)

صدها عالم، دانشمند، روشنفکر، صاحب‌نظر، جامعه‌شناس و مورخ از کشورهای مختلف جهان به‌ویژه جهان اسلام، با سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، بررسی ابعاد مختلف بیداری اسلامی را در نخستین اجلاس بین‌المللی تهران آغاز کردند.

ادامه مطلب

دیدار علما و نخبگان شرکت‌کننده در مجمع جهانی اهل بیت(ع) با رهبر انقلاب در مشهد مقدس(۲۶-۶-۹۰)

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سه شنبه شب در دیدار علماء، نخبگان و روشنفکران شرکت کننده در پنجمین مجمع عمومی جهانی اهل بیت علیهم السلام و همچنین نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف، ضمن بیان ظرفیت های پیروان اهل بیت علیهم السلام و همچنین تهدیدهای پیش روی جهان تشیع و امت اسلامی، تأکید کردند:

ادامه مطلب

دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب(۲۱-۶-۹۰)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، با اشاره به اقدام تاریخی و بی‌سابقه امام خمینی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه در تشکیل نظام سیاسی مبتنی بر فقه اسلامی، به تبیین چالش ظاهری میان حفظ هویت و اصول نظام با تحقق نیافتن برخی اهداف مادی و معنوی پرداختند و ضمن تشریح معنای صحیح ولایت مطلقه فقیه و تأکید بر لزوم تصحیح و تکمیل مستمر مسیر حرکت نظام افزودند:

ادامه مطلب

دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب(۲۱-۶-۹۰)

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در حسینیه امام خمینی (ره)، بیداری اسلامی در منطقه را، بازگشت مسلمانان به هویت اصیل اسلامی خود دانستند و تأکید کردند:

ادامه مطلب

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان و اقشار مختلف مردم(۱۲-۶-۹۰)

عظمت امت اسلام مستلزم بازگشت به قدرت اسلام، اتکا به خدا و شناخت توانایی های شگرف خود است حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در حسینیه امام خمینی (ره)، بیداری اسلامی در منطقه را، بازگشت مسلمانان به هویت اصیل اسلامی خود دانستند و تأکید کردند: شکوه و عظمت امت اسلامی در بازگشت به قدرت اسلام و اتکال به خداوند متعال و شناخت توانائیهای شگرف خود است.

ادامه مطلب